Dobre domeny dla start-upów do wzięcia

Największy w polskiej sieci sklep z domenami Domdomen.pl wszystkim planującym rozwinąć własny internetowy biznes oferuje możliwość kupna domeny z odroczonym nawet na rok terminem płatności. Jeśli start-up nie odniesie sukcesu, umowa nie nakłada obowiązku wykupienia domeny.

Lofty.pl, tort.pl, korek.pl, e-targi.pl, aktualizacje.pl to przykłady domen, pod którymi rozwinąć można własny start-up bez konieczności ponoszenia kosztów wykupu domeny w początkowej fazie realizacji projektu.

Znając zapotrzebowanie rynku na dobre nazwy domenowe oraz wiedząc, jak ważny w efektywnym rozwoju start-upu jest łatwozapamiętywalny i prosty adres www twórcom nowych internetowych inicjatyw proponujemy kupno jednej z ponad 2000 tysięcy domen z naszego portfolio - mówi Bartłomiej Usydus, domainer, właściciel sklepu DomDomen.pl.

Zasada jest prosta: po wspólnym ustaleniu ceny domeny oraz spisaniu warunków umowy, wybrana przez nabywcę domena zaczyna na siebie pracować tj. będąc nadal własnością serwisu DomDomen.pl sygnuje konkretny start-up i kieruje na serwer nabywcy.

Kupujący ma prawo wykupu domeny za określoną w umowie kwotę w ustalonym terminie (do 12 miesięcy), a sprzedawca ma obowiązek ją odsprzedać. Kupujący ma tez pewne ograniczenia, np: musi uruchomić serwis nie później niż 2-3 miesiące od podpisania umowy (termin do ustalenia), nie może również domeny skierować na serwisy parkingowe oraz wyświetlać pod nią samych reklam.

Wykup domeny po określonym w umowie terminie nie jest obowiązkowy. Zdajemy sobie sprawę z trudności rozwinięcia start-upu, dlatego - jeśli okaże się, że start-up po prostu nie wypali, jedynymi kosztami jakie ponosi klient to uiszczenie opłaty za przedłużenie domeny u rejestratora w wysokości 50 zł - podkreśla Bartłomiej Usydus.

Dotychczasowe transakcje sprzedaży domen przez sklep DomDomen.pl wahają się od kwoty rzedu od 2-3 tys. zł netto do nawet kilkudziesięciu tys. zł netto.

Nasza oferta skierowana jest do twórców start-upów, których w początkowej fazie rozwoju projektu nie stać na kupno dobrej i wartościowej domeny - mówi właściciel sklepu DomDomen.pl. Pozwala dobrać odpowiednią nazwę do swojego biznesu oraz wspólnie ustalić korzystną dla obu stron jej ostateczną cenę.

DomDomen.pl oprócz zwyczajnej sprzedaży domen oraz sprzedaży domen z odroczonym terminem płatności oferuje także dzierżawę domen na pewien czas.