Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Dell koryguje prognozę zysków

Cena akcji Della na amerykańskich giełdach mocno zniżkowała, kiedy firma ogłosiła niepomyślną korektę prognozy dochodów na czwarty kwartał bieżącego roku.

Dell wprawdzie przewiduje wzrost o 7% w stosunku do poprzedniego okresu, ale jest on niższy niż oczekiwano. Być może koncernowi nie uda się osiągnąć zaplanowanego na ten rok 30%-wego wzrostu dochodów. Przyczyną słabszych wyników jest przede wszystkim mniejsza ilość zamówień na komputery osobiste na europejskim rynku. Zjawisko to dotyczy nie tylko Della, ale także Intela i Apple’a. Upatruje się go w słabości euro, które podraża inwestycje w sprzęt komputerowy.

Korekta prognoz sprowadziła w czwartek cenę akcji Della do najniższego od roku poziomu 25,19 dolarów. Analitycy Della wskazują jednak na kilka korzystnych trendów, które pomogą poprawić wyniki: spadek cen podzespołów, wzrost zamówień na serwery dla internetowego biznesu, coraz większą popularność systemów operacyjnych MS Windows 2000 i Linux, która wymusza unowocześnianie sprzętu.