Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Darmowy OS z P2P

Firma Lindows.com, producent systemu operacyjnego Lindows, zapowiedziała, że jedna z jego wersji będzie dystrybuowana za pośrednictwem sieci P2P. Co więcej, LindowsLive będzie można pobrać bez żadnych opłat.

LindowsLive (inna nazwa to LindowsCD) jest jedną z wersji systemu Lindows - edycję tę stworzono głównie po to, by użytkownicy mogli w łatwy sposób zapoznać się z możliwościami Lindowsa. Systemu nie trzeba nawet instalować -można uruchomić go z płyty CD.

Do tej pory za LindowsLive trzeba było zapłacić 29,95 USD - teraz system będzie można za darmo pobrać z sieci peer-to-peer (w postaci obrazu płyty). Przedstawiciele Lindows.com liczą na to, że dystrybuowanie oprogramowania za pośrednictwem sieci P2P pomoże im w zredukowaniu kosztów dystrybucji oraz w spopularyzowaniu ich oprogramowania. Dokładnej daty udostępnienia LindowsLive w P2P na razie nie podano.

Więcej informacji:

http://www.lindows.com