Darmowy Internet w Europie

Irlandzka firma Free-hotspot.com umożliwiająca dostęp do Internetu z użyciem Wi-Fi jako pierwsza w Europie postanowiła rozdawać usługę za darmo. Do korzystania z Sieci przy pomocy bezpłatnych hot-spotów nie jest wymagana nawet rejestracja w firmie.

Skoro dostęp do Internetu oferowany jest bezpłatnie, a firma nie wymaga podawania danych osobowych, gdzie jest ukryty haczyk? Okazuje się, że Irlandczycy mają zamiar zarabiać oferując szerokie wsparcie dla kampanii reklamowych. Co więcej, Free-hotspot.com umożliwi dokładne lokalizowanie użytkownika - czyli lepsze dostosowanie reklamy do jego oczekiwań - a przy okazji pozwoli zawęzić krąg odbiorców.

Wiadomo bowiem, że o darmowych źródłach dostępu do Internetu najpierw dowiedzą się osoby zainteresowane tematyką komputerową - i to właśnie one zadadzą sobie najwięcej trudu, by takowe hot-spoty odnaleźć.

Choć firma jest irlandzka, darmowe hot-spoty uruchamiane są już w Paryżu i Londynie. Następne wielkie miasta europejskie mają się znaleźć na liście objętych usługą Free-hotspot.com już wkrótce.