Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Darmowy Internet w Europie

Irlandzka firma Free-hotspot.com umożliwiająca dostęp do Internetu z użyciem Wi-Fi jako pierwsza w Europie postanowiła rozdawać usługę za darmo. Do korzystania z Sieci przy pomocy bezpłatnych hot-spotów nie jest wymagana nawet rejestracja w firmie.

Skoro dostęp do Internetu oferowany jest bezpłatnie, a firma nie wymaga podawania danych osobowych, gdzie jest ukryty haczyk? Okazuje się, że Irlandczycy mają zamiar zarabiać oferując szerokie wsparcie dla kampanii reklamowych. Co więcej, Free-hotspot.com umożliwi dokładne lokalizowanie użytkownika - czyli lepsze dostosowanie reklamy do jego oczekiwań - a przy okazji pozwoli zawęzić krąg odbiorców.

Wiadomo bowiem, że o darmowych źródłach dostępu do Internetu najpierw dowiedzą się osoby zainteresowane tematyką komputerową - i to właśnie one zadadzą sobie najwięcej trudu, by takowe hot-spoty odnaleźć.

Choć firma jest irlandzka, darmowe hot-spoty uruchamiane są już w Paryżu i Londynie. Następne wielkie miasta europejskie mają się znaleźć na liście objętych usługą Free-hotspot.com już wkrótce.