Darmowe MP3 od RIAA

Serwis internetowy organizacji RIAA, skupiającej przedstawicieli przemysłu nagraniowego stał się wczoraj celem ataku hakerów. Atakujący wykazali się niezwykłym poczuciem humoru – na stronie organizacji zaciekle walczącej z nielegalnym kopiowaniem opublikowali m.in. odnośniki do darmowych plików MP3.

Na stronie, oprócz odnośników do darmowej muzyki można było znaleźć hasła, poddające w wątpliwość sensowność prowadzonej przez RIAA walki z udostępnianiem muzyki w sieci. Hakerzy zamieścili tam również tekst, w którym w imieniu RIAA przepraszali za fatalne zachowanie organizacji wobec chińskiego serwisu Listen4Ever (o postępowaniu wytoczonym przez RIAA jego operatorom informowaliśmy kilka dni temu). Umieszczone na stronie pliki MP3 miały być właśnie rekompensatą dla internautów, którzy na skutek działań organizacji nie mogą korzystać z zasobów Listen4Ever.

"Zhakowana" strona funkcjonowała przez kilka godzin – jednak, gdy tylko przedstawiciele Recording Industry Association of America zorientowali się, co się stało z serwisem, strona zniknęła z sieci. "Wystąpił pewien problem z naszą stroną i właśnie go usuwamy" - poinformowała wczoraj późnym wieczorem rzeczniczka RIAA – "ale serwis powinien zostać ponownie uruchomiony już wkrótce". Cóż, chyba jednak wystąpiły dodatkowe problemy, gdyż do momentu publikowania tego tekstu stronahttp://www.riaa.org wciąż nie była dostępna.