Dane z Pf.pl na Mapach Google

Eniro Polska, właściciel wyszukiwarki "yellow pages" Pf.pl, podpisała umowę partnerską z Google. Dzięki tej współpracy użytkownicy serwisu mapowego internetowego giganta mogą korzystać z danych teleadresowych firm i instytucji z bazy danych Panoramy Firm.

Inicjatywa rozpoczęcia współpracy pomiędzy firmami pojawiła się w związku z uruchomieniem polskiego odpowiednika map Google. W ramach umowy, dane o firmach i usługach z bazy danych Panoramy Firm (ponad 1,3 mln rekordów) wprowadzono do serwisu mapowego Google i zintegrowano z wynikami wyszukiwania. Użytkownik szukając firmy lub instytucji otrzymuje dane pochodzące z bazy Pf.pl widoczne na liście wyników wyszukiwania oraz na mapie. "Na obecnym etapie współpracy znaczna ilość danych teleadresowych o firmach i instytucjach znajdujące się na mapach Google pochodzi z bazy danych Panoramy Firm" - mówi Piotr Dębski, Business Development Manager Eniro Polska.

Internetowa Panorama Firm jest liderem wśród wyszukiwarek teleadresowych w Polsce. Pf.pl miesięcznie odwiedza prawie 3 mln użytkowników (Megapanel PBI/Gemius, luty 2008). Mapa.pf.pl zawiera około 600 planów miast z całej Polski.