Daft.ie wchodzi na polski rynek

Irlandzka grupa medialna Daft - otwierając nowy serwis nieruchomości daft.pl - ogłosiła dziś rozpoczęcie działalności w Polsce.

Ekspansja Daft.ie, na dziesięć razy większy, polski rynek wymagała zawarcia partnerstwa z polskim serwisem nieruchomościowym Szybko.pl.

Ogłoszenia na daft.pl pojawiają się za pośrednictwem Szybko.pl, a obie firmy spędziły ponad 6 miesięcy na integracji dwóch platform i budowie serwisu, który oferuje tę samą funkcjonalność co daft.ie. W 13-letniej historii firmy, platforma została przetłumaczona na inny język po raz pierwszy.

Założony w 1997 r. Daft.ie, posiada obecnie 90 proc. rynku i jest największym (wg danych firmy), irlandzkim serwisem ogłoszeń nieruchomości, odwiedzanym miesięcznie, w 4-milionowej Irlandii, przez ponad 1.2 milion użytkowników.

Daft.ie wchodzi na polski rynek

W listopadzie, grupa poszerzyła swoją działalność o Irlandię Północną otwierając daft.com i została uznana przez Deloitte’s Technology Fast 500 EMEA za pierwszą najszybciej najszybciej rozwijającą się technologiczną firmą z Irlandii, a ósmą, w całej Europie, Afryce i na Środkowym Wschodzie.

Marta Kosińska, Szybko.pl - "Współpraca z grupą Daft pozwoli nam na umocnienie pozycji na polskim rynku i dotarcie do nowej grupy Internautów - ponad miliona Polaków, którzy wyemigrowali na Wyspy Brytyjskie i świetnie znają markę Daft."

Źródło: informacja prasowa