Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

DDoS na Wikileaks, świat na beczce prochu

W niedzielny wieczór, Wikileaks miało opublikować tajne akta, o których od tygodnia mówi się na całym świecie. Strona ruszyła dopiero dziś w związku z atakiem DDoS. Ciekawe dokumenty pojawiły się też w poniedziałkowych wydaniach "El Pais", "Le Monde", "Spiegel", "Guardian" i "New York Times".

Najnowszy przeciek serwisu to tajne depesze z ambasad USA na temat innych państw. Wśród ujawnionych już materiałów, można m.in. przeczytać, że Władymir Putin to "samiec alfa", Angela Merkel jest teflonowa, a Miedwiediew "nijaki i niezdecydowany".

Oczywiście, to tylko wierzchołek góry lodowej. Notatki ujawniają rozmowy USA i Arabii Saudyjskiej, gdzie prezydent Iranu przyrównany jest do A. Hitlera oraz notka Hilary Clinton, która mówi o Chinach: Jak można wyłożyć kawę na ławę w rozmowie z własnym bankierem?

Cyberwojna w pełni...

Po ostrzeżeniach dyplomacji USA na temat opublikowanych raportów, wiele mówiło się o Wikileaks. Niektórzy sądzili nawet, że niedziałająca strona ma związek z dużą liczbą wejść użytkowników.

Jak się okazało, za atakiem stali jednak hakerzy, a wśród nich m.in. th3j35t3r, które opisał swoje działania na blogu.

W twitterowym wpisie, Wikileaks oświadczyło, że dane i tak zostaną opublikowane na łamach międzynarodowej prasy: El Pais, Le Monde, Spiegel, Guardian i NYT.

Ostrzeżenie dla Polski

Polska jest jednym z państw, które rząd USA prosił o spokój w związku z publikacją dokumentów. Z naszego kraju pochodziło 970 tajnych depesz. 565 określono jako "poufne", 30 to materiały "tajne", a 204 tylko do "użytku wewnętrznego".

Dostęp do tajnych informacji można uzyskać wchodząc na stronę Wikileaks. Od rana działa już sprawnie. Nowości w sprawie raportu śledzić można w twitterowym profilu serwisu.