Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Czwartkowy przegląd prasy

Aster City może stać się niebawem częścią środkowoeuropejskiego holdingu telewizji kablowych. Francuski rząd gotów jest zainwestować w France Telecom 9 mld. EUR. Faworytem w rozgrywce o informatyzację PKO BP i PZU pozostaje Prokom. Tel-Energo wraz z operatorami telewizji kablowych może stworzyć konkurencję dla TP SA.

GAZETA WYBORCZA

Za KaZaA do KaZaAmatów Anti-Piracy Group, duńska organizacja antypiracka zidentyfikowała grupę 150 internautów, którzy wymieniali się plikami muzycznymi i zażądała od nich odszkodowań na łączną kwotę prawie 134 tys. USD. (s. 20)

Wehikuł pomocy dla FTFrancuski rząd gotów jest podjąć się ratowania, borykającego się z kłopotami finansowymi giganta telekomunikacyjnego France Telecom. Państwo gotowe jest zainwestować w konsorcjum 9 mld. EUR. Plan zakłada m.in. dofinansowanie planu restrukturyzacji firmy, której celem jest pozbycie się długów sięgających 70 mld. EUR. (s. 20)

Kabel zjednoczonyKonsorcjum zagranicznych funduszy inwestycyjnych, które w poniedziałek nabyło od spółki Elektrim Telekomunikacja warszawską sieć telewizji kablowej Aster City, chce połączyć ją z innymi. Aster City może stać się więc niebawem częścią środkowoeuropejskiego holdingu telewizji kablowych. (s. 20)

Komputerowe zapasyMiędzy firmami sektora IT rozpoczęła się walka o informatyzację PKO BP i PZU. Wartość każdego z kontraktów szacowana jest na co najmniej 500 mln. zł, zaś wraz z umowami na utrzymanie i serwis systemów, nawet kilkakrotnie więcej. Faworytem w rozgrywce pozostaje Prokom. (s. 24)

RZECZPOSPOLITA

Naprawianie OptimusaW Grupie Optimus zaczynają być widoczne efekty programu naprawczego – poprawiły się wyniki na poziomie operacyjnym. Po raz pierwszy od 16 kwartałów grupa wykazała dodatni wynik skonsolidowany. (s. B 5)

PRAWO I GOSPODARKA

Może pogadamy przez TVTel-Energo podpisało list intencyjny o współpracy z izba zrzeszającą operatorów telewizji kablowych. W przyszłości może to doprowadzić do powstania realnej konkurencji dla TP SA. Tel-Energo posiadające 12 tys. km sieci światłowodowych będzie bowiem mogło świadczyć usługi telekomunikacyjne abonentom telewizji kablowych. (s. 4)

Puls Biznesu

nauka w sieci e-learningDziś w "Pulsie Biznesu" specjalna, czterostronicowa wkładka poświęcona w całości nauce na odległość za pośrednictwem Internetu, czyli e-learningowi.