Czwartkowy Przegląd Prasy

Na rynku portali jesień na pewno będzie gorąca... MNI ma szansę wejść w sektor telefonii komórkowej... Zyxel Communications podwoił przychody w Polsce w rok po otwarciu lokalnego przedstawicielstwa... Telekomunikacja Polska ciągle nie może się porozumieć z portalem O2. pl w sprawie zasad współpracy... Allegro szykuje nowości, żeby obronić się przed utratą internautów, na których chrapkę mają eBay i Świstak... Internet w samolocie... Francuskie firmy oskarżają eBay za podróbki...

PULS BIZNESU

Na rynku portali jesień na pewno będzie gorąca

Jesień może wiele zmienić na rynku internetowym - do ofensywy szykuje się Agora i "Dziennik", z nowym portalem chce wystartować CR Media...

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=7351&guid=1D1075BB-D40A-4B64-AD43-48AEA10AD1D9 (dostęp płatny)

Centrum usług telekomu z USA

ACN otworzy centrum obsługi klienta we Wrocławiu, które ruszy w październiku, kiedy spółka zacznie sprzedawać usługi telekomunikacyjne

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=7351&guid=1DEA6F8C-8FD5-4448-8A34-B26B8112D85E (dostęp płatny)

RZECZPOSPOLITA

Komórek czar podbija cenę

Wystarczyła wzmianka, że MNI ma szansę wejść w sektor telefonii komórkowej, by kurs akcji operatora zwyżkował ponad 9,2 proc. do 13,65 zł. Tymczasem droga do tego jeszcze daleka, a kokosy niepewne.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060824/ekonomia/ekonomia_a_17.html

Zyxel bardzo liczy na polski rynek

Zyxel Communications podwoił przychody w Polsce w rok po otwarciu lokalnego przedstawicielstwa. Jeden z głównych producentów urządzeń dostępu do szybkiego Internetu na świecie u nas ich jednak nie sprzedaje.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060824/ekonomia/ekonomia_a_26.html

Gigant nie zrezygnuje z zarobku

Telekomunikacja Polska ciągle nie może się porozumieć z portalem O2. pl w sprawie zasad współpracy.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060824/ekonomia/ekonomia_a_29.html

Ulotny dowód z Internetu

Przepisy nie mówią, jak udowodnić, że doszło do naruszenia prawa w sieci. Pomóc w tym mogą notariusze. Nie wszyscy jednak czują się uprawnieni.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060824/prawo/prawo_a_2.html

Zabrakło informacji o stronie internetowej

Odwołanie nie może zostać odrzucone tylko z tego powodu, że nie wskazuje strony internetowej, na której była umieszczona specyfikacja.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060824/prawo/prawo_a_11.html

GAZETA PRAWNA

Obroty na aukcjach przekroczą 3 mld zł

Allegro szykuje nowości, żeby obronić się przed utratą internautów, na których chrapkę mają eBay i Świstak. One też pracują nad zmianami, które mają przyciągnąć do nich klientów.

http://www.gazetaprawna.pl/index.php?action=showNews&dok=1782.81.10.2.6.2.0.1.htm

GAZETA.PL

Internet w samolocie

Boeing poległ na podniebnym internecie. Ale nie znaczy to, że w samolotach nie będzie można wysyłać e-maili czy przeglądać stron internetowych. Na miejsce amerykańskiego giganta ustawia się kolejka nowych graczy.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3568925.html

Francuskie firmy oskarżają eBay za podróbki

Francuska organizacja przemysłowa Unifab zamierza wystąpić do prokuratury przeciw serwisowi aukcyjnemu eBay. Chce też odszkodowania za to, że na e-aukcjach sprzedaje się podróbki.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3568897.html