Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Czwartkowy Przegląd Prasy

Większość klubów poselskich opowiedziała się za projektem ustawy o powstaniu Krajowego Funduszu Kapitałowego (KFK). DomainMaker - hurtownik domen internetowych pozyskał nowych inwestorów - są nimi dotychczasowi konkurenci. Telekomunikacja Polska nadal nie ujawnia czy koszty 22-proc. stawki VAT na internet przeniesie na swoich klientów. Co chce opatentować w Polsce Microsoft? Kto przejmie trzeciego co do wielkości europejskiego producenta gier komputerowych? Merlin chce pójść tam, gdzie nie poszedł jeszcze żaden inny sklep internetowy. Telewizja, filmy wideo na żądanie, wideorozmowy z telefonu stacjonarnego, telefonia w technologii IP - wkrótce to wszystko w ofercie TP?

PULS BIZNESU

Fundusz na nowe technologieWiększość klubów poselskich opowiedziała się za projektem ustawy o powstaniu Krajowego Funduszu Kapitałowego (KFK), który ma zapewnić źródła finansowania dla małych i średnich firm z branży nowoczesnych technologii. Według rządu, przedsiębiorstwa takie nie mogą w Polsce liczyć na wsparcie ze strony funduszy kapitałowych - tak jak to jest praktykowane w bogatszych państwach.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=325025 (dostęp płatny)

Konkurenci połączyli siłyHurtownik domen internetowych pozyskał nowych inwestorów. Są nimi dotychczasowi konkurenci. W ostatnich dniach grudnia udziałowcami bydgoskiej spółki DomainMaker (partner NASK w zakresie rejestracji domen) stały się firmy Ogicom, Internet Works oraz Agnat. Konsolidacja ma im pomóc w odegraniu kluczowej roli na dynamicznie rosnącym rynku domen internetowych.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=324983 (dostęp płatny)

RZECZPOSPOLITA

Najnowsze usługi internetowe narodowego operatoraTelewizja, filmy wideo na żądanie, wideorozmowy z telefonu stacjonarnego, telefonia w technologii IP, a wszystko z wykorzystaniem szerokopasmowego Internetu. Te usługi już są w ofercie France Telecom, a w tym roku mają szansę znaleźć się także w ofercie Telekomunikacji Polskiej.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050106/ekonomia/ekonomia_a_13.html

TP i VAT na InternetTelekomunikacja Polska nadal nie ujawnia, czy i ewentualnie jaką decyzję podjęła w sprawie przeniesienia na swoich klientów kosztów związanych z wprowadzeniem 22-proc. stawki VAT na usługi dostępu do Internetu.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050106/ekonomia/ekonomia_a_51.html

GAZETA WYBORCZA

Co chce opatentować w Polsce Microsoft? Microsoft zasypuje polski urząd patentowy swoimi wnioskami. A właśnie teraz ważą się losy unijnego prawa, które mogłoby umożliwić patentowanie elementów oprogramowania komputerowego.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2479157.html

Przymiarki do fuzji w grach komputerowych Kto przejmie trzeciego co do wielkości europejskiego producenta gier komputerowych? Amerykański gigant czy słabsza spółka, ale za to również pochodząca z Francji?

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2479154.html

BUSINESSMAN MAGAZINE

Czarodziej w sieciMerlin nie zadowala się pozycją największej księgarni internetowej w Polsce i jednej z nielicznych firm internetowych, które na siebie zarabiają. Jego szefowie są już trzy kroki przed konkurencją i myślą nie tylko o rozwinięciu sprzedaży dla zagranicznych odbiorców, ale też o założeniu sieci księgarń w większych miastach.

http://businessman.onet.pl/artykul.html?DB=162&ITEM=1210530