Czwartkowy Przegląd Prasy

Jeszcze jeden chętny na przejęcie Telmaksu. Ruszył przetarg na informatyzację przetargów. Ludzie na całym świecie - w tym Polacy - nie ufają menedżerom i przedstawicielom świata biznesu - wynika z badania GfK Ad Hoc Research Worldwide. Ogromne zainteresowanie obligacjami telewizji TVN.

PULS BIZNESU

CL chce Telmaksu

Zależny od Prokomu Spin, który ma przejąć od 25 do 30 proc. akcji bydgoskiego Telmaksu, nie jest jedynym zainteresowanym tą spółką. Według nieoficjalnych informacji gazety propozycję połączenia sił złożył Telmaksowi także ComputerLand. (s. 8)

Czas na e-przetargi

Urząd Zamówień Publicznych ogłosił przetarg na informatyzację zamówień. Projekt jest finansowany z programu PHARE, a jego budżet wynosi 1 mln euro. Termin zgłoszenia ofert upływa w grudniu, prace ruszą od lutego 2004 i mają zostać zakończone najpóźniej w październiku. (s. 8)

GAZETA WYBORCZA

Nie wierzą menedżerom

Z przeprowadzonego w 21 krajach świata na 22 tys. osób badania GfK wynika, że ośmiu z dziesięciu ankietowanych Amerykanów przyznało, że skandale księgowe zmniejszyły ich zaufanie do świata biznesu. (s. 27)

TVN wyemitował

Druga co do wielkości telewizja komercyjna w Polsce sprzedała swoje papiery dłużne inwestorom zagranicznym. Pozyskała w ten sposób 235 mln euro. (s. 26)