Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Czwartkowy Przegląd Prasy

Spółki technologiczne przewodzą hossie na światowych giełdach. Organizacja radców prawnych uznała, że dawni radcy Optimusa nie powinni zeznawać w prokuraturze w związku ze śledztwem w sprawie Romana Kluski. Elektrim przedstawił nowe propozycje rozwiązania sporu wokół ZE PAK, w piątek traci ważność oferta DT dotycząca zakupu akcji PTC.

PARKIET

Elektrim: nowe propozycje dla Skarbu PaństwaElektrim przedstawił MSP nowe propozycje rozwiązania kwestii ZE PAK. Po wypowiedzeniu umowy prywatyzacyjnej w sprawie zobowiązań inwestycyjnych Elektrimu panuje sytuacja patowa. Elektrim proponuje obecnie powstrzymanie się od wykonywania prawa głosu z akcji, które posiada w ZE PAK, wykupienie akcji pracowniczych tego przedsiębiorstwa i kontynuowanie próby organizacji finansowania inwestycji w Pątnowie. W zamian MSP miałoby przesunąć termin realizacji inwestycji na 31 grudnia 2005 roku. Tymczasem w piątek traci ważność oferta Deutsche Telekom, który proponował Elektrimowi i Vivendi 1 mld EUR za 51% akcji PTC. Zygmunt Solorz powiedział już, że potrzebuje więcej czasu na rozpatrzenie oferty. Dopiero wczoraj rozpoczęły się rozmowy prawników Elektrimu i Vivendi. (s. 1)

Fundusze inwestycyjne kupują SoftbankW środę w transakcjach pozasesyjnych właściciela zmieniło 1,7 mln akcji Softbanku, co odpowiada 8,3% kapitału spółki. Około połowy udziałów sprzedano w transakcji z Softbanku Serwis do inwestorów finansowych, za pośrednictwem CA IB. (s. 3)

Spółki high-tech przewodzą hossieKilkumiesięczna hossa mocno wywindowała czołowe indeksy. Największe wzrosty notują spółki technologiczne - na Dow Jones liderem jest Intel, którego papiery zyskały od stycznia 85%. Wśród spółek szerokiego indeksu amerykańskiego S&P 500 przewodzi Avaya (producent oprogramowania, +310% od stycznia). Do łask wraca Nasdaq 100, który zyskał w tym czasie 40%, 96 spółek indeksu jest na plusie, w tym, wiele zyskało ponad 100% (np. Monster Worldwide +169%, Juniper Networks +162%, czy Amazon +148,5%). W Europie wzrosty na giełdach są słabsze, z krajowych indeksów w naszym regionie najwięcej zyskał (+50%) rosyjski RTS. (s. 10)

PULS BIZNESU

Radcy Romana Kluski mają poparcie korporacji Krajowa Rada Radców Prawnych zadecydowała, że radcy Optimusa nie powinni zeznawać w sprawie Romana Kluski. Prokuratura zapowiadała, że akt oskarżenia o wyłudzenie ok. 14,5 mln zł przez Romana Kluskę i pięć innych osób będzie gotowy w październiku, jednak warunkiem było uzyskanie poufnych informacji w wyniku przesłuchania wspomnianych radców. (s. 5)