Czwartkowy Przegląd Prasy

Według nieoficjalnych informacji Parkietu, w ostatnich 3 miesiącach Elektrim przeznaczył na opłacenie doradców i prawników 40 mln zł.

PARKIET

Elektrim uboższy o 40 milionów

Według nieoficjalnych informacji Parkietu, w ciągu ostatnich trzech miesięcy za obsługę doradczą i prawną Elektrim zapłacił około 40 mln zł. Nadal jednak nie zostało osiągnięte porozumienie z wierzycielami. (s. 1)

TP S.A. liczy na wzrost ruchu

Zarząd TP S.A. uważa, że pomimo obniżki połączeń międzynarodowych przychody operatora nie powinny spaść. Od pierwszego października spółka obniży koszty połączeń łącznie z 33 krajami, które przynoszą około 72% przychodów spółki z tego tytułu. Ceny spadną od 13,5% do 43%. TP SA liczy, że zrekompensuje jej to zwiększona liczba połączeń i wydłużony czas rozmów. (s. 4)

Techmex na razie bez nowej emisji

Akcjonariusze Techmeksu nie podjęli uchwały o emisji obligacji zamiennych. Obrady WZA utknęły na zatwierdzaniu bilansu za rok ubiegły. Zdążono zatwierdzić sprawozdanie, ale dyskusja o emisji została przeniesiona na WZA 24 października br. (s. 6)

PRAWO I GOSPODARKA

Doładowanie POP przez Internet

PTK Centertel poinformował, że ponownie aktywna jest usługa doładowywania konta POP i Idea Wapark SMS. (s. 5)

PULS BIZNESU

ITI czeka z emisją na koniunkturę

W tym roku Grupa ITI nie ponowi próby wejścia na GPW. Prospekt emisyjny jest ważny do końca roku, ale ITI może go po spełnieniu kilku warunków przedłużyć do kwietnia przyszłego roku. Warunkiem ponowienia próby debiutu jest poprawa na giełdach światowych – poinformowali przedstawiciele zarządu ITI. (s. 11)