Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Czwartkowy Przegląd Prasy

Kończy się epopeja Apeximu - zarząd spółki ma złożyć w ciągu 10 dni wniosek o upadłość. PTC przprowadziła pierwsze w kraju testowe połączenie w technologii UMTS.

PARKIET

Apexim ogłosi upadłośćPrezes Apeximu Artur Nowak-Gocławski zapowiedział złożenie w sądzie w ciągu dziesięciu dni wniosku o ogłoszenie upadłości Apeximu. Prezesowi nie udało się w ciągu kilku ostatnich miesięcy porozumieć z głównym wierzycielem - Pekao S.A. W ostatnich dniach bank kredytujący przejął też wynagrodzenie spółki za duży kontrakt – środki te miały zapewnić Apeximowi bieżącą działalność. To z kolei uniemożliwia prowadzenie negocjacji w sprawie sprzedaży warszawskiego biurowca spółki. (s. 1)

PTC. Pierwsze połączenie UMTSPodczas wczorajszego Krajowego Sympozjum Telekomunikacyjnego, Polska Telefonia Cyfrowa przeprowadziła testowe połączenie w technologii UMTS. Pokaz przygotowany został przy współpracy z Alcatelem, wykorzystano terminale Mitshubishi. (s. 4)

Pekao chce pieniędzyDo 6 października Szeptel powinien zapłacić białostockiemu oddziałowi Pekao 14 mln zł. Pekao domaga się szybszej spłaty kredytu udzielonego pierwotnie do 2004 roku, ponieważ spółka spóźniła się z zapłatą raty na 1,5 mln zł. Operator chce pozyskać środki na spłatę kredytu z szybkiej sprzedaży aktywów. (s. 4)

PRAWO I GOSPODARKA

Mniej telekomunikacji nad BrdąPodczas rozpoczętego wczoraj Krajowego Sympozjum Telekomunikacji w Bydgoszczy obecnych jest 122 wystawców. Na targach nie pojawiła się już tradycyjnie Nokia, zabrakło także Motoroli oraz TP S.A. (s. 6)

Polkomtel i Spray dostali zezwoleniaURTiP wydał Polkomtelowi i spółce Spray zezwolenia na świadczenie przez 25 lat usług stacjonarnych. Polkomtel dostał zezwolenie ogólnopolskie, z prefiksem międzystrefowym 1069, a Spray – w warszawskiej strefie numeracyjnej. (s. 6)

PULS BIZNESU

Aster City: oferenci mogą połączyć siłyChętni na kupno aktywów telewizji kablowej należącej do Elektrimu maja czas do końca września na złożenie ofert. Na krótkiej liście znalazły się 4 konsorcja: Advent Int., Enterprise Investors, telewizja kablowa Vectra wraz z funduszami BRE i prawdopodobnie spółka Multimedia z funduszami izraelskimi. Zaskoczeniem jest brak UPC, które miało złożyć ofertę wraz z Advent International. (s. 3)