Czwartkowy Przegląd Prasy

Ustawiony przetarg na 112?... ABC Data wchodzi na Giełdę Papierów Wartościowych... Wyniki Polkomtela różne od wyników podanych przez właścicieli?... Greenpeace publikuje ranking ekologicznych firm "Cool IT"... Totmes inwestuje w aukcje all-pay... W Tadżykistanie walczą z komórkami... Comarch głównym sponsorem TSV 1860 Monachium...

COMPUTERWORLD

Przechowywania danych po nowemu

Konsorcjum LTO (Linear Tape Open) ogłosiło powstanie nowych generacji standardów dla napędów taśmowych. Jednym z nich jest standard LTO-8 z nową kompresją, który przechowa do 32 TB danych na jednej taśmie. Nie wiadomo jednak od kiedy zacznie obowiązywać.

http://p1.idg.pl/r/4844a

ABC Data wchodzi na Giełdę Papierów Wartościowych

Tym samym dołączy do dwóch już działających tam konkurentów - firm AB i Action. Szacowana wartość oferty to ok. 120 mln zł, w tym 60 mln zł wpływów z nowej emisji.

http://p1.idg.pl/r/f2631

Greenpeace publikuje ranking ekologicznych firm "Cool IT"

Na szczycie rankingu "Cool IT" znalazło się Cisco Systems. Na dole listy znalazły firmy japońskie: Toshiba, Sharp, Sony i Panasonic.

http://p1.idg.pl/r/39e38

Wojna o smartfony: Microsoft powalczy Silverlightem

Silverlight 4 - nowa wersja technologii dostarczania bogatych treści internetowych - będzie mieć premierę 6 maja 2010 roku. Microsoft zapewnia, że znajdą się w niej funkcje przydatne dla biznesu.

http://p1.idg.pl/r/991e9

***Promocja***

TOP200: Cała prawda o rynku IT

Kto zyska? Kto stracił? Kiedy odżyje rynek? Na te oraz na wiele innych pytań znajdziesz odpowiedzi w raporcie Computerworld TOP200. Raport przedstawia szczegółowy obraz polskiego rynku informatycznego i telekomunikacyjnego.

http://www.idg1.top200.computerworld.pl

***

PULS BIZNESU

W Tadżykistanie walczą z komórkami

W Tadżykistanie ruszyła kampania walki z domniemanym uzależnieniem od telefonów komórkowych. Przedstawiciele władz symbolicznie porwali baner reklamujący jedną z sieci.

http://www.pb.pl/a/2010/05/05/W_Tadzykistanie_walcza_z_komorkami

PARKIET

Comarch głównym sponsorem TSV 1860 Monachium

Informatyczna spółka została nowym główny sponsorem "Monachijskich Lwów". Od przyszłego sezonu logo Comarchu będzie zdobiło koszulki piłkarzy legendarnego klubu TSV 1860 Monachium.

http://www.parkiet.com/artykul/924561_Comarch_glownym_sponsorem_TSV_1860_Monachium.html

Polkomtel: Znalezione 120 mln zł?

Jeśli Polkomtel, operator sieci Plus, opublikuje wyniki za 2009 r., to może się okazać, że będą się różniły od tych, które podali do publicznej wiadomości jego właściciele - KGHM i PKN Orlen.

http://www.parkiet.com/artykul/924386_Polkomtel__Znalezione_120_mln_zl_.html

Totmes inwestuje w aukcje all-pay

Cypryjska spółka ma według nowych współwłaścicieli w tym roku zadebiutować na alternatywnym rynku.

http://www.parkiet.com/artykul/924384_Totmes_inwestuje_w_aukcje_all_pay_.html

GAZETA WYBRCZA

Czy ktoś kręci przy numerze 112?

MSWiA przygotowuje rozporządzenie o alarmowym numerze, które może ustawi dwie firmy na uprzywilejowanej pozycji w przetargu wartym ok. 300 mln zł. - Nikomu nie sprzyjamy - odpiera zarzuty resort.

http://wyborcza.pl/1,75248,7847302,Czy_ktos_kreci_przy_numerze_112_.html

NetWorld

Pięć mitów bezpieczeństwa IT

Myślisz, że będziesz nierozpoznawalny, jeżeli zadzwonisz z niezarejestrowanego numeru telefonu? Sądzisz, że nie potrzebujesz pakietu ochronnego na komputer Apple'a? Jesteś pewien, że Firefox, to najbezpieczniejsza przeglądarka na świecie? Bardzo nam przykro, ale się mylisz.

http://p1.idg.pl/r/41ad1

ERPStandard

Oracle udostępnia narzędzia ułatwiające wdrożenie systemu zintegrowanego

Poza firmami konsultingowymi w działania zmierzające do usprawnienia procesu koncepcyjnego modelowania systemu klasy ERP włączają się producenci takich rozwiązań. Przykładem jest koncern Oracle. Na rynek trafiła nowa wersja narzędzi Oracle Business Accelerators.

http://p1.idg.pl/r/b59ae