Czwartkowy Przegląd Prasy

Rekordowy kwartał Intela... iPad dotrze później do sklepów poza Stanami Zjednoczonymi... Czas nie zadecyduje o dotacji... Pogarsza się sytuacja finansowa firmy Palm... Multimedia Polska chcą skupić własne akcje... Oracle chce inwestować w rozwój platformy MySQL... Rynek sprzętu odrabia straty... Zemścili się na PARP za brak e-dotacji...

COMPUTERWORLD

Zgodnie z przeznaczeniem

Przyjęcie, że korzystanie z oprogramowania w modelu SaaS wkracza w sferę chronioną prawami autorskimi nie oznacza, że konieczne jest uzyskanie licencji.

http://p1.idg.pl/r/a4a71

Jak dojrzeć do prowadzenia projektów - wywiady z ekspertami

Zorientowane projektowo zarządzanie organizacją wymaga wdrożenia pewnych zasad i struktur tworzących środowisko sprzyjające pracy projektowej. Najważniejsza jest jednak wiedza praktyczna i znajomość zasad prowadzenia projektów na wszystkich szczeblach organizacji.

http://p1.idg.pl/r/915a4

Przyszłość MySQL wg Oracle

Oracle chce inwestować w rozwój platformy MySQL i wykorzystać jej możliwości do rozwoju własnej oferty oraz zdobycia nowych sektorów rynku. Oprogramowanie będzie rozwijane na dotychczasowych zasadach.

http://p1.idg.pl/r/daa36

Palm wystawiony na sprzedaż?

Pogarsza się sytuacja finansowa i perspektywy rynkowe firmy Palm. Z nieoficjalnych informacji wynika, że trwają poszukiwania potencjalnego kupca amerykańskiej spółki. W gronie potencjalnych nabywców wymieniane są m.in. firmy Microsoft, Dell, Nokia, Motorola, Lenovo i HTC.

http://p1.idg.pl/r/af0fe

RZECZPOSPOLITA

Czas nie zadecyduje o dotacji

Moment złożenia wniosku o dofinansowanie przestanie być kryterium wyboru projektu.

http://www.rp.pl/artykul/9211,461948_Czas_nie_zadecyduje_o_dotacji.html

Multimedia Polska chcą skupić własne akcje

Spółka chce przeznaczyć na akcje 350 mln zł w ciągu pięciu lat. W tym celu wyemituje obligacje i zaciągnie kredyt.

http://www.rp.pl/artykul/9211,461922_Multimedia_Polska_chca_skupic_wlasne_akcje.html

iPad dotrze później do sklepów poza Stanami Zjednoczonymi

Najbardziej dyskutowany gadżet ostatnich miesięcy w sklepach poza USA pojawi się najwcześniej pod koniec maja. Apple nie nadąża z produkcją.

http://www.rp.pl/artykul/9211,461649_iPad_dotrze_do_Polski_pozniej_.html

GAZETA PRAWNA

Zemścili się na PARP za brak e-dotacji

Jak dwóch młodych ludzi wypowiedziało wojnę Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Były protesty, pozwy, kampania szkalująca w internecie. Zapowiadają, że to jeszcze nie koniec walki.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/413468,zemscili_sie_na_parp_za_brak_e_dotacji.html

GAZETA WYBORCZA

Rekordowy kwartał Intela

Przychody 10,3 mld dol., zysk netto - 2,4 mld dol. Lepszego pierwszego kwartału Intel w swojej historii jeszcze nie miał.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7773056,Rekordowy_kwartal_Intela.html

NetWorld

Nowa inicjatywa WiMAX 2

Intel i kilka innych firm (w tym Samsung, Motorola i ZTE) nawiązały ze sobą współpracę i chcą w ramach WiMax 2 Collaboration Initiative opracować kolejną, mobilną wersję technologii WiMax (WiMAX 2), dzięki której dane będzie można transmitować z szybkością ponad 300 Mb/s.

http://p1.idg.pl/r/30e21

Rynek sprzętu odrabia straty

Dostawcy sprzętu odczuli skutki spowolnienia gospodarczego najboleśniej z całej branży IT. Niedawno analitycy po raz kolejny zrewidowali swoje prognozy. Obecnie eksperci twierdzą, że w 2010 roku to właśnie sektor rozwiązań sprzętowych będzie najszybciej rozwijającą się częścią światowego rynku IT.

http://p1.idg.pl/r/fcb45