Czwartkowy Przegląd Prasy

Chiny karzą Google'a... Wizja spółek z grupy TP w połowie roku... Handel akcjami w internecie pod lupą KNF... Polska nie inwestuje w innowacje... Rynek reklamy w sieci może być wart ponad 1,5 mld zł... Im bardziej Play urośnie w siłę, tym trudniej będzie go sprzedać... Polskę Wschodnią czas podłączyć... Telewizory 3D już w Polsce...

COMPUTERWORLD

Źródła w depozycie

Depozyt kodu źródłowego może być remedium na upadłość producenta oprogramowania.

http://p1.idg.pl/r/9b97c

Czego od IT potrzebują dyrektorzy finansowi

Obecnie więcej niż 45% dyrektorów finansowych uważa, że ich działy nie są efektywne w zakresie integracji informacji i zarządzania ryzykiem.

http://p1.idg.pl/r/5ec9a

Java będzie bardziej otwarta i modularna

Oracle zamierza inwestować w stabilność, wydajność i popularność platformy Java. Zapowiadane na ten rok środowisko Java Development Kit 7 ma charakteryzować się modularną budową oraz lepszą skalowalnością od swoich poprzedników.

http://p1.idg.pl/r/0760f

Wideo: augmented reality pomoże kierowcom

General Motors ogłosiło w tym tygodniu, że trwają prace nad nową generacją samochodowych desek rozdzielczych z informacjami wyświetlanymi bezpośrednio na szybie. Szczególnie interesująco brzmią informacje na temat zastosowania technologii "poszerzonej rzeczywistości" i roli jaką może spełniać w samochodach.

http://p1.idg.pl/r/30d29

BYWALEC

Polska nie inwestuje w innowacje

Z reklam wynika, że nawet chce szukać pomysłodawców projektów takich, jak wycieraczki samochodowe, niebieski laser, kolorowa fotografia. W praktyce jest z tym słabo.

http://p1.idg.pl/r/7d3f1

Polskę Wschodnią czas podłączyć

Z prawie rocznym opóźnieniem Ministerstwo Rozwoju Regionalnego odebrało dzisiaj studium wykonalności, mające przygotować rozpoczęcie projektu sieci szerokopasmowej pięciu województw Polski Wschodniej. Projekt wreszcie ruszy z miejsca.

http://p1.idg.pl/r/6bca7

RZECZPOSPOLITA

Kryzys nie zahamował wydatków

W tym roku rynek reklamy w sieci może być wart ponad 1,5 mld zł.

http://www.rp.pl/artykul/9211,451751_Internetowa_reklama_kwitnie_w_kryzysie.html

Im bardziej Play urośnie w siłę, tym trudniej będzie go sprzedać

Maciej Witucki, szef Telekomunikacji Polskiej ma ochotę na przejęcia konkurentów.

http://www.rp.pl/artykul/9211,451884_Im_bardziej_Play_urosnie_w_sile__tym_trudniej_bedzie_go_sprzedac.html

Telewizory 3D już w Polsce

Samsung wprowadził już do sklepów w naszym kraju telewizory 3D LED umożliwiające oglądanie filmów w nowej technologii.

http://www.rp.pl/artykul/9211,451706_Telewizory_3D_juz_w_Polsce.html

GAZETA PRAWNA

Handel akcjami w internecie pod lupą KNF

Komisja Nadzoru Finansowego zajmie się sprawą sprzedaży akcji Energi na Allegro. To nie jedyny taki przypadek, w internecie można kupić papiery wartościowe wielu innych firm.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/408441,handel_akcjami_w_internecie_pod_lupa_knf.html

GAZETA WYBORCZA

Chiny karzą Google'a

Chińskie firmy jedna po drugiej zrywają współpracę z Google'em. To samo robią inwestorzy, którzy robią w Chinach interesy. Wszystko przez to, że internetowy gigant postanowił uciec do Hongkongu, by jego wyszukiwarka nie była cenzurowana.

http://wyborcza.pl/1,75248,7698142,Chiny_karza_Google_a.html

PARKIET

Wizja spółek z grupy TP w połowie roku

W połowie roku zarząd Telekomunikacji Polskiej przedstawi radzie nadzorczej wizję działania spółek z grupy prowadzących działalność nie związaną z podstawowym biznesem - zapowiedział Maciej Witucki, prezes TP w rozmowie z "Parkietem".

http://www.parkiet.com/artykul/910454_Wizja_spolek_z_grupy_TP_w_polowie_roku.html

NetWorld

Sieci coraz mniej klasyczne

Wirtualizacja, systemy ujednoliconej komunikacji, zintegrowana infrastruktura centrów danych i multimedia to technologie, które mają największy wpływ na kierunki rozwoju architektury urządzeń sieciowych.

http://p1.idg.pl/r/e8cdd

FBI: cyberataki realnym zagrożeniem dla USA

Jeden z szefów amerykańskiego Federalnego Biura Śledczego ostrzega, że wielu wrogów Ameryki dysponuje obecnie środkami, umożliwiającymi ich uzyskanie nieautoryzowanego dostępu do praktycznie każdego komputera w USA. Niewykluczone, że owe środki mogą zostać wykorzystane do działań "mogących realnie zagrozić funkcjonowaniu państwa".

http://p1.idg.pl/r/bd6b7

ITPartner

Ciena finalizuje zakup części Nortel Networks

Amerykański koncern zakończył proces przejmowania aktywów działu Nortel Metro Ethernet Networks zakresie technologii sieci optycznych i Carrier Ethernet. W wyniku włączenia części majątku i zespołu tego działu firmy Nortel Networks w struktury firmy Ciena Corporation powstać ma największy na świecie producent skupiony na konwergentnych rozwiązaniach optycznych klasy Ethernet.

http://p1.idg.pl/r/fa7f9

Ubiegłoroczne wyniki Infovide-Matrix na poziomie z roku 2008

Grupa Kapitałowa Infovide-Matrix wypracowała wyniki finansowe na poziomie zbliżonym do tego, osiągniętego w 2008 roku. Przy przychodach rzędu 230 mln zł zysk operacyjny wyniósł 18,9 mln zł.

http://p1.idg.pl/r/73b80

T-Systems Polska wprowadza usługi Managed Desktop Services

Oferta polskiego oddział firmy T-Systems została rozszerzona o kompleksową usługę zarządzania komputerami osobistymi.

http://p1.idg.pl/r/1b9a0

ERPStandard

Co dalej z SAP NetWeaver?

Według analityków opracowane przez SAP oprogramowanie warstwy pośredniej w coraz większym stopniu odstaje od rozwiązań konkurentów. Niemiecki koncern nie zamierza jednak rezygnować z własnej platformy middleware.

http://p1.idg.pl/r/76b04