Czwartkowy Przegląd Prasy

Sąd uchylił upadłość Techmexu... Coraz mniej Polaków kupuje dostęp do Internetu stacjonarnego... Zażarte spory o zyski ze sprzedaży e-książek... Bezprecedensowy wyrok dla pracowników firmy Google we Włoszech... Chińczycy 23 mld sms-ów na Nowy Rok... Będą nowe usługi i niższe ceny w telefonii internetowej... Polak ufa marce Nokia...

COMPUTERWORLD

Intel i fundusze venture capital zainwestują 3,5 mld USD

W tym celu Intel podpisał porozumienie z 24 funduszami. Taką kwotę chcą one w ciągu dwóch lat zainwestować w amerykańskie firmy technologiczne.

http://p1.idg.pl/r/2feb9

Fuzja FreecoNetu z Tlenofonem

Połączeni operatorzy będą dalej konsolidować rynek dostawców telefonii internetowej. FreecoNet ogłosił także wsparcie dla technologii HD Voice.

http://p1.idg.pl/r/4af04

RZECZPOSPOLITA

Unijne szkolenia u praktyków biznesu

Coraz więcej przedsiębiorstw wykorzystuje doświadczenie z wewnętrznych szkoleń i uzupełnia swą działalność o organizację otwartych kursów.

http://www.rp.pl/artykul/9,438587_Unijne_szkolenia__u_praktykow_biznesu.html

Kablowy Internet nie tak pożądany

Coraz mniej Polaków kupuje dostęp do Internetu stacjonarnego. W ubiegłym roku przybyło niecałe pół miliona abonentów tej usługi. Rynek powoli się nasyca.

http://www.rp.pl/artykul/9211,439083_Kablowy_Internet_nie_tak_pozadany.html

Stop piractwu prasowemu w Internecie

Przyszłość prasy zależy od możliwości zarabiania w Internecie bez jednoczesnego ograniczania dostępu do informacji. Zajęli się tym uczestnicy debaty zorganizowanej przez walczących z piractwem wydawców prasy.

http://www.rp.pl/artykul/9211,439072_Stop_piractwu_prasowemu_w_Internecie.html

Polak ufa marce Nokia

Na czele listy najbardziej wiarygodnych marek są u nas globalne brandy.

http://www.rp.pl/artykul/9211,438910_Polak_ufa_marce_Nokia.html

GAZETA PRAWNA

Będą nowe usługi i niższe ceny w telefonii internetowej

W wyniku fuzji FreecoNet i Tlenofonu nowy gracz będzie miał około 40 proc. rynku telefonii internetowej w Polsce. Szykuje nowe usługi, w tym głos w HD, i chce kupować kolejnych konkurentów. Już rozmawia z HaloNet.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/401396,beda_nowe_uslugi_i_nizsze_ceny_w_telefonii_internetowej.html

Zażarte spory o zyski ze sprzedaży e-książek

80 proc. ceny każdej sprzedanej e-książki powinno trafiać do naszej kieszeni - przekonują wydawcy. Dystrybutorzy: Kolporter i Nexto odpowiadają - to stanowczo za dużo.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/401395,zazarte_spory_o_zyski_ze_sprzedazy_e_ksiazek.html

Chińczycy 23 mld sms-ów na Nowy Rok

Mieszkańcy Chin wysłali sobie w ubiegłym tygodniu na Nowy Rok - Rok Tygrysa - 23 miliardy sms-ów - poinformowała w środę prasa oficjalna, powołując się na źródła w Ministerstwie Przemysłu i Technologii Informatycznych.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/401179,chinczycy_23_mld_sms_ow_na_nowy_rok.html

PULS BIZNESU

Techmex eksplodował!

Kurs Techmeksu wystrzelił w samej końcówce sesji na GPW o 44 proc.! Był to efekt krążącej w sieci informacji o tym, że sąd na dzisiejszym posiedzeniu uchylił wyrok o upadłości likwidacyjnej spółki i skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia. Po sesji spekulacje potwierdziły się.

http://www.pb.pl/2/a/2010/02/24/Techmex_eksplodowal

Bezprecedensowy wyrok dla pracowników firmy Google we Włoszech

Sąd w Mediolanie skazał w środę na pół roku więzienia trzech menedżerów z firmy Google

za zniesławienie i naruszenie prywatności, gdyż nie zapobiegli umieszczeniu w sieci nagrania ze sceny bicia i poniżania niepełnosprawnego chłopca.

http://kariera.pb.pl/2042816,99957,bezprecedensowy-wyrok-dla-pracownikow-firmy-google-we-wloszech?ref=col4

PARKIET

Decyzja w sporze Duńczyków z TP najwcześniej w marcu

Do 11 marca Telekomunikacja Polska ma dostarczyć Trybunałowi Arbitrażowemu w Wiedniu własne ostateczne kalkulacje w sporze o kilkaset milionów euro z DPTG, duńską firmą należącą do GN Store Nord.

http://www.parkiet.com/artykul/900073_Decyzja_w_sporze_Dunczykow_z_TP_najwczesniej_w_marcu.html

NetWorld

Więcej ataków na komputery osobiste

Według raportu przygotowanego przez Zscaler, dostawcę "security-as-a-service", napastnicy dzisiaj, zamiast atakować serwery pocztowe czy webowe, są bardziej skłonni zająć się systemami użytkowników końcowych, aby następnie wykorzystać je do uzyskania dostępu do poufnych danych.

http://p1.idg.pl/r/332fc

Średniej wielkości przedsiębiorstwa chętniej inwestują w nowe technologie

Firma Symantec przedstawiła wyniki "Raportu o centrach danych" ("2010 The State of Data Center") realizowanego trzeci rok z rzędu. Wynika z niego, że średniej wielkości przedsiębiorstwa częściej deklarują gotowość stosowania nowych technologii - takich jak "cloud computing", deduplikacja, replikacja, wirtualizacja pamięci masowych i ciągła ochrona danych - niż małe firmy i duże korporacje.

http://p1.idg.pl/r/05ce7