Czwartkowy Przegląd Prasy

Netia zapłaci ok. 60 mln zł zaległego podatku... Smartfony motorem rynku mobilnego... Dom Maklerski BZ WBK wymienia system IT... MSWiA kupi 11 tys. nowych komputerów na potrzeby PESEL2... ESET szuka programistów w Krakowie... CPI przyspiesza z przetargami... Znów zawieszone dotacje dla firm...

COMPUTERWORLD

Jak zapanować nad plikami

Duża część informacji w firmach jest przechowywana i przetwarzana w postaci nieustrukturyzowanej. Większość stanowią dokumenty biurowe, przechowywane w plikach. Ilość składowanych plików cały czas rośnie, rosną więc i oczekiwania wobec narzędzi do sprawnego zarządzania nimi.

http://p1.idg.pl/r/60573

MSWiA kupi 11 tys. nowych komputerów na potrzeby PESEL2

Umowa ramowa zawarta w wyniku niniejszego przetargu obowiązywać będzie przez okres 36 miesięcy od dnia jej zawarcia lub do wyczerpania kwoty 34,6 mln zł brutto. W przetargu jedynym kryterium jest oferowana cena.

http://p1.idg.pl/r/06fb9

ESET szuka programistów w Krakowie

Producent systemów antywirusowych rozpoczął rekrutację pracowników do swojego krakowskiego biura Research & Development. Firma poszukuje programistów i analityków zagrożeń.

http://p1.idg.pl/r/9459b

BYWALEC

CPI przyspiesza z przetargami

W tym tygodniu ogłosiło już dwa na prawie 45 mln zł - na zakup komputerów i czytników kart inteligentnych oraz telefonów IP. Obie umowy mają obowiązywać przez 36 miesięcy.

http://p1.idg.pl/r/3e6f3

RZECZPOSPOLITA

Znów zawieszone dotacje dla firm

Tym razem chodzi o konkurs na granty na prace badawczo-wdrożeniowe. Przedsiębiorcy liczyli, że zawalczą o kilkaset milionów złotych.

http://www.rp.pl/artykul/9211,435714_Znow_zawieszone_dotacje_dla_firm.html

Technologie mogą pobudzić rozwój

Motorem napędzającym wzrost rynku mobilnego będą smartfony - uważa Tomasz Czechowicz, prezes MCI Management.

http://www.rp.pl/artykul/9211,435605_Technologie_moga_pobudzic_rozwoj.html

Dom Maklerski BZ WBK wymienia system IT

Spółka Biuro Projektowania Systemów Cyfrowych (BPSC) podpisała kontrakt z DM BZ WBK na dostawę i wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego.

http://www.rp.pl/artykul/9211,435268_Dom_Maklerski_BZ_WBK_wymienia_system_IT.html

PARKIET

Netia zapłaci ok. 60 mln zł zaległego podatku

Operator telekomunikacyjny Netia SA w ciągu kilku dni zapłaci około 60 milionów złotych zaległego podatku wraz z odsetkami, których zażądała izba skarbowa w Warszawie. Firma zamierza jednak się od tej decyzji odwołać.

http://www.parkiet.com/artykul/898016_Netia_zaplaci_ok__60_mln_zl_zaleglego_podatku.html

NetWorld

Fundusze na oprogramowanie superkomputerów nowej generacji

Koalicja krajów grupy G8 uzgodniła wsparcie finansowe projektów zakładających opracowanie programowania dla superkomputerów nowej generacji, które mają pojawić się w roku 2019 i dysponować wydajnością tysiąc razy większa niż najszybsze dzisiaj maszyny.

http://p1.idg.pl/r/c7add

Rootkit odpowiedzialny za "ekran śmierci" zmutował

A raczej został zaktualizowany przez twórców, jak podejrzewają specjaliści ds. bezpieczeństwa z różnych firm antywirusowych. Złośliwy program, znany pod nazwami TDSS, Tidserv i TDL3 nie powoduje już poważnego błędu w systemie Windows, sygnalizowanego "niebieskim ekranem śmierci".

http://p1.idg.pl/r/dca4b

ITPartner

Współpraca Contact Center i RMC

Contact Center i RMC bedą współpracować przy realizacji badań marketingowych metodą CATI - wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych.

http://p1.idg.pl/r/432fa

Krótko: Veracomp rośnie choć rynek spada

Choć według IDC rynek IT w Polsce skurczył się w 2009 r. około 10 procent, Veracomp osiągnął w tym czasie 5 procentowy wzrost. Przychody spółki ze sprzedaży wyniosły 291 mln zł.

http://p1.idg.pl/r/4b79c