Czwartkowy Przegląd Prasy

Bing zastąpi Google'a w iPhone'ach?... Ambitne plany Playa... Tylko 7 proc. przychodów polskich firm w 2008 roku pochodziło z Internetu... IBM poprawia zyski... OFE przenoszą się do Internetu... Apple zajmuje 99% rynku sprzedaży aplikacji mobilnych... Według ABW z bezpieczeństwem online w Polsce nie jest dobrze... Bill Gates ma konto na Twitterze... Neonet gotów kupić część Avansu... Piraci zniszczyli muzyczne e-sklepy... Telewizja od Netii...

COMPUTERWORLD

Przyjaciel czy wróg?

Największym zagrożeniem w sieciach społecznościowych jest łatwy dostęp do publikowanych, bez umiaru i na wszelkie tematy, informacji.

http://p1.idg.pl/r/98996

Raport ABW: z bezpieczeństwem online w Polsce nie jest dobrze

W IV kwartale 2009 r. Polska uplasowała się wysoko na liście krajów będących zagrożeniem dla bezpieczeństwa w Internecie. Spowodowane to było dużą liczbą stron phishingowych umieszczonych na polskich serwerach. Łatwym celem dla hakerów były też strony rządowe, w których znaleziono poważne błędy - wynika z raportu Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

http://p1.idg.pl/r/2fdf9

Apple zajmuje 99% rynku sprzedaży aplikacji mobilnych

Z najnowszego raportu rynku aplikacji mobilnych od firmy Gartner wynika, że Apple zajmuje aż 99% udziałów w sprzedaży tych programów.

http://p1.idg.pl/r/d525d

Bill Gates na Twitterze

Założyciel Microsoftu rozpoczął korzystanie z serwisu blogowego Twitter. Po kilkunastu godzinach aktywności konta już blisko 170 tys. osób obserwuje jego profil.

http://p1.idg.pl/r/94431

BYWALEC

Fundacja Nowoczesna Polska organizacją informatyczną?

Prezesi PTI Marek Hołyński, PIIT Wacław Iszkowski i Fundacji Nowoczesna Polska (FNP) Jarosław Lipszyc przekazali na ręce premiera Donalda Tuska wspólny list, zawierający protest przeciwko pojawiającym się ostatnio niebezpiecznym inicjatywom legislacyjnym dotyczącym sfery teleinformatyki. Zastanawiające jest jednak, skąd na liście organizacji informatycznych wzięła się Fundacja Nowoczesna Polska? Brakuje zaś np. Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji.

http://p1.idg.pl/r/0265d

RZECZPOSPOLITA

Piraci zniszczyli muzyczne e-sklepy

Sprzedaż muzyki w polskiej sieci praktycznie zamarła. Na rynku pozostały tylko dwie liczące się firmy.

http://www.rp.pl/artykul/2,422603_Piraci_zniszczyli_muzyczne_e_sklepy_.html

Neonet gotów kupić część Avansu

Przejęciem 100 sklepów z elektroniką upadłego Avansu Północ interesuje się inna spółka z tej grupy oraz konkurencyjna sieć Neonet - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

http://www.rp.pl/artykul/9211,422743_Neonet_gotow_kupic_czesc_Avansu.html

Telewizja od Netii

Największy alternatywny operator telefonii stacjonarnej podtrzymuje plan poszerzenia wachlarza usług o telewizję IP.

http://www.rp.pl/artykul/9211,422739_Telewizja_od_Netii_.html

Handel w sieci nie dla Polaków

Tylko 7 proc. przychodów polskich firm w 2008 roku pochodziło z Internetu. W najlepszej pod tym względem Irlandii było to 26 proc.

http://www.rp.pl/artykul/9211,422738_Handel_w_sieci_nie_dla_Polakow.html

Ambitne plany Playa

2 mld zł przychodów, dodatnia EBITDA, zwiększenie bazy klientów do 4,5 mln i start w przetargu na częstotliwości niezbędne do uruchomienia sieci komórkowej czwartej generacji - to cele P4, operatora sieci Play, na bieżący rok.

http://www.rp.pl/artykul/9211,422737_Ambitne_plany_Playa_.html

GAZETA PRAWNA

OFE przenoszą się do Internetu

OFE mogą zmienić swoją strategię marketingową. Powodem jest projekt przepisów zakazujących im wykorzystywania akwizytorów. Może dojść do wojny reklamowej. Najbardziej skorzysta na niej internet.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/391708,ofe_przenosza_sie_do_internetu.html

GAZETA WYBORCZA

Bing zastąpi Google'a w iPhone'ach? Trwają rozmowy

Według nieoficjalnych informacji portalu Businessweek.com rozmowy Apple'a z Microsoftem na ten temat mają się odbyć w najbliższych tygodniach.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7474045,Bing_zastapi_Google_a_w_iPhone_ach__Trwaja_rozmowy.html

ITPartner

IBM poprawia zyski

W czwartym kwartale ubiegłego roku przychody Big Blue wzrosły o 1 proc. względem analogicznego okresu rok wcześniej. To pierwszy wzrost od 15 miesięcy. Zysk netto koncernu IBM wzrósł natomiast o 9 proc. w skali roku.

http://p1.idg.pl/r/7a93d