Czwartkowy Przegląd Prasy

IBM otwiera centrum usługowe we Wrocławiu... Play obniża ceny połączeń do Wietnamu i Chin... HP połączy dział PC i druku?... Prefiks 0 znika z numerów telefonów... PC Guard nie sprzedaje akcji... Hyperion już miesiąc działa bez zarządu... ZUS buduje dwa nowe systemy...

COMPUTERWORLD

Lider Informatyki 2009: poznaj najlepszychOgłosiliśmy wyniki XIII edycji konkursu Lider Informatyki. W jego ramach od lat nagradzamy organizacje, które dobrze wiedzą, że IT to coś więcej niż... sprzęt i oprogramowanie.

http://p1.idg.pl/r/6ad74

Czyj nasz NASK?Konkurs na dyrektora NASK pokazał, że ośrodek stworzony przez pionierów polskiego Internetu może też ujawnić sekretne oblicze. Chociaż oficjalny komunikat tego nie podaje, dwóch z pięciu członków komisji konkursowej nigdy nie ukrywało pracy w służbach specjalnych, a jeden z czterech kandydujących finalistów to dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Teleinformatycznego ABW.

http://p1.idg.pl/r/5e2cb

IBM otwiera centrum usługowe we WrocławiuBędzie to - jak zapowiadają przedstawiciele Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych - jedna z największych inwestycji usługowych w Polsce w 2009 r.

http://p1.idg.pl/r/121b3

RZECZPOSPOLITA

Prefiks 0 znika z numerów telefonówOd wczoraj obowiązuje podwójny system telefonicznej numeracji krajowej. Wielu klientów przez kolejne miesiące będzie jednak dzwonić jak dotychczas.

http://www.rp.pl/artykul/9211,371163_Prefiks_0_znika_z_numerow_telefonow.html

GAZETA WYBORCZA

Play obniża ceny połączeń do Wietnamu i ChinObcokrajowcy pracujący w Polsce znaleźli się ponownie na celowniku operatorów komórkowych. To kolejna odsłona w walce o udziały na zapełniającym się rynku.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7097048,Play_obniza_ceny_polaczen_do_Wietnamu_i_Chin.html

PARKIET

Divicom: PC Guard nie sprzedaje akcjiNotowany na NewConnect dystrybutor sprzętu komputerowego zwraca dzisiaj uwagę inwestorów bardzo wysokim wolumenem obrotu.

http://www.parkiet.com/artykul/26,854201_Divicom__PC_Guard_nie_sprzedaje_akcji.html

Hyperion już miesiąc działa bez zarząduKorporacyjny paraliż - tak jeden ze znanych prawników określa sytuację spółki publicznej bez zarządu. I ostrzega, że rada nadzorcza mogła nie dopełnić obowiązków.

http://www.parkiet.com/artykul/26,854487_Hyperion_juz_miesiac__dziala_bez_zarzadu.html

PULS BIZNESU

Polak lubi się pokazaćKontrolę nad swoim wizerunkiem w sieci chciałby mieć co piąty Polak.

http://www.pb.pl/4/a/2009/09/30/Polak_lubi_sie_pokazac

PUBLICStnadard

ZUS buduje dwa nowe systemyOba projekty są współfinansowane w 85% ze środków unijnych (w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka).

http://p1.idg.pl/r/5bcc5

MSPStandard

Linux w służbie zdrowiaPrzykład Systemu Opieki Zdrowotnej (SES) w hiszpańskim regionie Extremadura udowadnia, że z użyciem open source można zrealizować dojrzałe, stabilne i niezawodne projekty o wysokiej jakości usług i przy niskich kosztach.

http://p1.idg.pl/r/a5bbc

ITPartner

HP połączy dział PC i druku?O możliwej reorganizacji struktury Hewlett-Packard donosi The Wall Street Journal.

http://p1.idg.pl/r/fa6e3