Czwartkowy Przegląd Prasy

UKE popiera fuzję TP SA z PTK Centertel... Dotacje na badania także dla dużych... ARiMR wydała 30 mln zł na budowę nowej sieci informatycznej... Device Polska tworzy europejskie centrum logistyczne... T-Systems przejmie hosting od SAP... Unowocześnienie sieci internetowej w Polsce będzie kosztować miliardy euro... France Telecom obiecuje powstrzymać spiralę samobójstw...

COMPUTERWORLD

Internet remontowany na siłęCzy Internet potrzebuje programowanego politycznie rewolucyjnego przejścia do IPv6, na wzór działań wprowadzonych przez rządy w procesie cyfryzacji mediów? Można mieć wątpliwości, skoro inercja rynku jest tak wyraźna, ale skoro przyszłością Internetu zajęli się policjanci i strażacy, to być może rynek będzie zmuszony przyśpieszyć...

http://p1.idg.pl/r/43d79

Novell: iPhone otwarte dla projektantów .NETFirma poinformowała o dostępności MonoTouch 1.0 - rozwiązania do tworzenia aplikacji dla urządzeń iPhone i iPod Touch z użyciem środowiska programistycznego Microsoft .NET, w tym C oraz innych języków programowania wchodzących w skład .NET. Do tej pory aplikacje dla iPhone tworzone były za pomocą C oraz Objective-C.

http://p1.idg.pl/r/8f1b1

RZECZPOSPOLITA

Wszystkie regiony z szansą na premięDo województw trafi jeszcze 500 mln euro. To nagroda za sprawne wykorzystanie pomocy z Brukseli.

http://www.rp.pl/artykul/9211,364544_Wszystkie_regiony_z_szansa_na_premie.html

Dotacje też dla dużychDobre informacje dla większych firm. Najbliższy konkurs na wsparcie badań otwarty będzie także dla nich.

http://www.rp.pl/artykul/9211,364543_Dotacje_tez_dla_duzych__.html

UKE popiera fuzję TP SA z PTK CentertelJuż w październiku może być znana skala oszczędności, jakie przyniesie połączenie Telekomunikacji Polskiej z siecią komórkową Orange.

http://www.rp.pl/artykul/9211,364538_UKE_popiera_fuzje_TP_SA_z_PTK_Centertel.html

"WSJ“ przez komórkę będzie płatnyRupert Murdoch wprowadzi opłaty za czytanie "The Wall Street Journal" w odtwarzaczach muzyki i telefonach komórkowych.

http://www.rp.pl/artykul/9211,364528__WSJ__przez_komorke_bedzie_platny.html

GAZETA PRAWNA

Unowocześnienie sieci internetowej w Polsce będzie kosztować miliardy euroPotrzeby klientów wymuszają na operatorach inwestycje w zwiększanie pojemności sieci i szybkości internetowych łączy.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/352911,unowoczesnienie_sieci_internetowej_w_polsce_bedzie_kosztowac_miliardy_euro.html

30 mln zł wydała ARiMR na budowę nowej sieci informatycznejW Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wdrożona została nowa sieć informatyczna. Dzięki temu możliwy jest szybki przekaz danych z centrali do oddziałów regionalnych i biur powiatowych, co znacznie poprawi jakość obsługi rolników.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/352824,30_mln_zl_wydala_arimr_na_budowe_nowej_sieci_informatycznej.html

PULS BIZNESU

France Telecom obiecuje powstrzymać spiralę samobójstwPrezes największego francuskiego operatora telekomunikacyjnego France Telecom Didier Lombard obiecał, że powstrzyma jak najszybciej "piekielną spiralę" samobójstw w swojej firmie. W ciągu ostatniego półtora roku życie odebrało sobie 23 pracowników France Telecom.

http://www.pb.pl/4/a/2009/09/16/France_Telecom_obiecuje_powstrzymac_spirale_samobojstw

PUBLICStandard

Profil urzędnikaInternauci uwielbiają serwisy społecznościowe i aktywnie z nich korzystają. Urzędnicy administracji publicznej nie wiedzą na razie, jak na tym skorzystać - w każdym razie nie w Polsce.

http://p1.idg.pl/r/7c861

MSPStandard

Nadmiar czy bezmiar?Interesuje mnie w tym artykule aspekt rozumienia informacji jako czegoś, co zmniejsza naszą niepewność, a tym samym dostarcza kontekstu do podjęcia decyzji adekwatnej do naszej aktualnej sytuacji.

http://p1.idg.pl/r/e4be9

Przyszłość aplikacji biurowychGoogle właśnie ruszył z potężną kampanią promującą pakiet aplikacji dla firm. Microsoft w tym czasie udoskonala Microsoft Office.

http://p1.idg.pl/r/05bb1

ITPartner

Device Polska tworzy europejskie centrum logistyczneFirma, które we wrześniu rozpoczęła przejęcie dostawcy urządzeń sieciowych, firmy Global Hardware Solutions, planuje teraz otworzyć europejskie centrum logistyczne i sprzedażowe. Chce w ten sposób rozwinąć światową sieć GHS, aktywną m.in. w Dallas, Dubaju i Meksyku.

http://p1.idg.pl/r/5ab08

T-Systems przejmie hosting od SAPNależąca do Grupy Deutsche Telekom firma T-Systems przejmie od niemieckiego koncernu obsługę rozwiązań hostowanych dla klientów z Europy. Ze świadczonych przez SAP usług hostingu korzysta ok. 90 europejskich firm.

http://p1.idg.pl/r/fb381