Czwartkowy Przegląd Prasy

Drugi z rzędu słaby kwartał Microsoftu... Co pięćdziesiąty atak hakerski pochodzi z Polski... Intel odwoła się od kary... Nowy iPhone w Erze... PPWK zrobił pierwszy krok do sprzedaży Długich Rozmów... Powołano organizację Open Source for America... Pracownik fabryki zabił się przez iPhone'a...

COMPUTERWORLD

Windows 7 w korporacji

Windows XP odniósł największy sukces w historii, a użytkownicy są zrażeni problemami związanymi z Vistą. W takich warunkach sukces Windows 7 będzie bardzo trudno osiągnąć i nawet gigant z Redmond zdaje sobie z tego sprawę. Nowy system okazać się znacznie lepszy niż Vista, a jego funkcjonalność musi przekonać użytkowników do migracji z Windows XP.

http://p1.idg.pl/r/2b064

Powołano organizację Open Source for America

Współpraca największych dostawców oprogramowania, środowisk akademickich i organizacji pozarządowych ma pomóc w popularyzacji oprogramowania open source w instytucjach publicznych. W inicjatywę zaangażowało się m.in. kierownictwo firm Oracle, Sun Microsystems, Red Hat, Google i AMD.

http://p1.idg.pl/r/77455

Sześć tysięcy licencji dla PGNiG

Comarch i Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zawarły trzyletnią umowę na dostawę licencji Microsoft. Wartość kontraktu to ponad 37 mln zł.

http://p1.idg.pl/r/f547d

Intel: Gigantyczna kara niesprawiedliwa - będzie odwołanie

Intel odwoła się od decyzji Komisji Europejskiej w sprawie naruszenia prawa antymonopolowego i zasad uczciwej konkurencji. Na koncern nałożono rekordową karę w wysokości 1,44 mld USD. Przedstawiciele koncernu złożyli już stosowny wniosek odwoławczy w Europejskim Sądzie Pierwszej Instancji.

http://p1.idg.pl/r/3aecb

RZECZPOSPOLITA

Drugi z rzędu słaby kwartał Microsoftu

Przychody informatycznego giganta spadły w ostatnim kwartale o 9 proc. rok do roku. Mimo to w pogoni za Google’em koncern zapowiada miliardowe inwestycje.

http://www.rp.pl/artykul/9211,338984_Drugi_z_rzedu_slaby_kwartal_Microsoftu.html

Hakerzy polubili Polskę

Co pięćdziesiąty atak hakerski na świecie pochodzi z naszego kraju. Pod tym względem Polska awansowała do światowej dziesiątki niechlubnego zestawienia.

http://www.rp.pl/artykul/9211,338967_Hakerzy_polubili_Polske.html

PULS BIZNESU

Zabił się przez iPhone'a

Pracownik chińskiej fabryki produkującej iPhone'y popełnił samobójstwo, ponieważ zgubił prototyp nowego modelu telefonu. W środę przedstawiciele firmy Apple Inc. złożyli oświadczenie w tej sprawie.

http://www.pb.pl/4/a/2009/07/22/Zabil_sie_po_zgubieniu_prototypu_iPhonea

PPWK zrobił pierwszy krok do sprzedaży Długich Rozmów

Zarząd PPWK zawarł z MNI Telekom warunkową przedwstępną umowę sprzedaży akcji spółki Długie Rozmowy.

http://www.pb.pl/a/2009/07/22/PPWK_zrobil_pierwszy_krok_do_sprzedazy_Dlugich_Rozmow2

Nowy iPhone w Erze

Polska Telefonia Cyfrowa, operator sieci Era, od 31 lipca 2009 br., rozpocznie sprzedaż iPhone’a 3GS.

http://www.pb.pl/a/2009/07/22/Nowy_iPhone_w_Erze

ITPartner

Komputronik.pl odmieniony

Sklep internetowy ze sprzętem komputerowym i elektroniką użytkową poprawił funkcjonalność i szybkość działania swojej strony. Sklep zmienił też szatę graficzną i zmodernizował układ witryny.

http://p1.idg.pl/r/e5544

NAS w kieszeni

Jest kilka sposobów wyposażenia małej firmy w sieciowy dysk, na którym można będzie składować dane. Bardzo ciekawym pomysłem jest użycie już pracującego dysku wymiennego połączonego za pomocą USB i podłączenie go do niewielkiego serwera, który potrafi udostępnić przez sieć jego zasoby.

http://p1.idg.pl/r/fdee6