Czwartkowy Przegląd Prasy

UKE sprawdzi, czy operatorzy nie utrudniają przenoszenia numerów... Kurczy się sprzedaż telefonów komórkowych... Inwestycje przedsiębiorstw zaczną rosnąć dopiero od 2011 roku... Firmy rejestrują mniej domen internetowych... MNI nie wie czy wesprze Hyperion... Play oskarżany o wykorzystanie znaku Fresh... Cyberatak na strony internetowe amerykańskich instytucji rządowych...

COMPUTERWORLD

Dość bla, bla, bla...

Urzędnicy i politycy wiele mówią o społeczeństwie informacyjnym, e-administracji, e-usługach, e-cośtam. Pojawiają się kolejne dokumenty. Jednak po tylu latach działań i inwestycji - jak dotąd - jedyną masową, użyteczną usługą elektroniczna była możliwość przesłania drogą elektroniczna PIT-37.

http://p1.idg.pl/r/aaaa1

Wystartowała polska edycja Sojuszu na Rzecz Zatrudnienia

Program ma na celu m.in. zwrócenie uwagi i przeciwdziałanie problemowi deficytu umiejętności informatycznych w sektorze biznesowym. Partnerem merytorycznym jest zaś PKPP Lewiatan. Honorowy patronat nad projektem objęło Ministerstwo Pracy i Pomocy Społecznej.

http://p1.idg.pl/r/e28e7

Google Chrome OS, czyli system operacyjny dla internautów

Będzie kolejna odsłona walki konkurencyjnej Google i Microsoftu. Potentat rynku wyszukiwarek internetowych zamierza ponownie zaatakować najsilniejszy bastion konkurenta z Redmond. System operacyjny, tworzony pod kątem jak największego wykorzystania możliwości jakie daje Internet, może zadebiutować jeszcze w tym roku. Będzie opublikowany na licencji open source.

http://p1.idg.pl/r/1af07

RZECZPOSPOLITA

Kurczy się sprzedaż telefonów komórkowych

W II kwartale sprzedaż telefonów komórkowych spadła o ponad 13 proc., a w całym roku 2009 spadek wyniesie prawie 10 proc. - przewidują analitycy ankietowani przez agencję Reutera.

http://www.rp.pl/artykul/9211,331322_Kurczy_sie_sprzedaz_telefonow_komorkowych.html

Firmy hamują swój rozwój

Inwestycje przedsiębiorstw zaczną rosnąć dopiero od 2011 roku. Przedsiębiorcy tłumaczą, że sytuację mogłoby polepszyć zwiększenie strumienia kredytów.

http://www.rp.pl/artykul/9211,331364_Firmy_hamuja_swoj_rozwoj.html

Play oskarżany o wykorzystanie znaku Fresh

Klub muzyczny z Warszawy żąda w sądzie, aby sieć komórkowa wstrzymała prowadzone kampanie reklamowe.

http://www.rp.pl/artykul/4,331308_Play_oskarzany_o_wykorzystanie_znaku_Fresh.html

GAZETA PRAWNA

Firmy rejestrują mniej domen internetowych

To będzie niełatwy rok dla firm zajmujących się rejestracją, sprzedażą i utrzymaniem domen internetowych. Ich klienci szukają oszczędności także w kosztach działalności w Internecie.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/335528,firmy_rejestruja_mniej_domen_internetowych.html

UKE sprawdzi, czy operatorzy nie utrudniają przenoszenia numerów

Jeszcze w lipcu Urząd Komunikacji Elektronicznej sprawdzi, czy operatorzy telefoniczni nie utrudniają klientom przejścia do innej sieci - powiedziała prezes UKE Anna Streżyńska.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/335550,uke_sprawdzi_czy_operatorzy_nie_utrudniaja_przenoszenia_numerow.html

PULS BIZNESU

Cyberatak na strony internetowe amerykańskich instytucji rządowych

Strony internetowe amerykańskich instytucji rządowych były nękane od 4 lipca atakami komputerowymi - podała agencja Associated Press w środę, dzień po tym, jak silny cyberatak sparaliżował Internet w Korei Południowej.

http://www.pb.pl/4/a/2009/07/08/Cyberatak_na_strony_internetowe_amerykanskich_instytucj2

PARKIET

MNI nie wie, czy wesprze Hyperion kapitałowo

Zorganizowanie finansowania na rozwój Hyperiona nie stanowi problemu - twierdzi szef MNI. Tyle że na razie spółka ta nie została przyjęta do grona akcjonariuszy operatora z otwartymi ramionami.

http://www.parkiet.com/artykul/26,828748_MNI_nie_wie__czy_wesprze_Hyperion_kapitalowo.html

MSPStandard

Od małego do większego

Z czasem system ERP staje się za mały, a możliwości jego rozbudowy niewystarczające. Wówczas przychodzi czas na migrację do większego rozwiązania...

http://p1.idg.pl/r/442f0

Fundacji Kronenberga wybrała mikroprzedsiębiorców roku 2009

Konkurs ma na celu zachęcanie do zakładania małych firm oraz prezentowanie i promowanie dobrych przykładów działań gospodarczych. Co cieszy, większość nagrodzonych to innowacyjne firmy technologiczne.

http://p1.idg.pl/r/744d9

ITPartner

Konkurs na nowy Krajowy System Informatyczny Policji

Ruszył konkurs na wykonanie projektu "Krajowy System Informatyczny Policji przyjazny przez użytkownika". Instytucja chce w ten sposó wyłonić najlepszą koncepcję na system IT, która zaoferuje nowoczesne i przede wszystkim wydajne rozwiązania.

http://p1.idg.pl/r/473ef