Czwartkowy Przegląd Prasy

Portal Gazeta.pl łączy się z MSN... Spadły wydatki państwa na informatykę... TP SA zapłaciła 23 mln zł kary w kwietniu i maju... Usługi transmisji danych w sieciach mobilnych opierają się kryzysowi... Bloger prasy internetowej też ma prawo do anonimowości... Polscy dyrektorzy uzależnieni od sieci...

COMPUTERWORLD

Digitalizacja na ćwierć gwizdkaDigitalizacja materiałów archiwalnych w Polskim Radiu i Telewizji Polskiej idzie na razie bardzo powoli. Jej postępy nie są też dostępne dla zwykłego śmiertelnika.

http://p1.idg.pl/r/971d6

Wybrano Liderów Wsparcia!Departament IT Grupy ONET.pl oraz Departament Wsparcia i Rozwoju Usług IT Banku Zachodniego WBK zostali laureatami czwartej edycji konkursu Lider Wsparcia zorganizowanego przez Help Desk Institute. Osobowością Roku 2008 został natomiast Miłosz Kadziewicz, Dyrektor Centrum Przetwarzania Danych w LUKAS Bank.

http://p1.idg.pl/r/0b0f6

Gadżeciarstwo czy e-administracja?Podczas IV Kongresu Gospodarki Elektronicznej minister gospodarki Waldemar Pawlak miał zapowiedzieć nowy gadżet - "system identyfikacji biometrycznej, czyli rozpoznawania osób za pomocą cech fizycznych".

http://p1.idg.pl/r/8184e

RZECZPOSPOLITA

Komórka Internetem silnaUsługi transmisji danych w sieciach mobilnych opierają się kryzysowi. Operatorzy coraz ostrzej rywalizują o klientów. Jest o co walczyć, bo wartość rynku rośnie o 30 - 40 proc. rocznie.

http://www.rp.pl/artykul/9211,315093_Komorka_Internetem_silna.html

Microsoft i Agora łączą siły w InterneciePortal Gazeta.pl łączy się z MSN. Współpraca z Agorą ma zwiększyć popularność uruchomionej rok temu polskiej wersji portalu Microsoftu, która nie spełniła oczekiwań.

http://www.rp.pl/artykul/9211,314910_Microsoft_i_Agora_lacza_sily_w_Internecie.html

Przykręcony kurek na e-administracjęSpadły wydatki państwa na informatykę. W 2008 r. wyniosły 1,4 mld zł, o 7 proc. mniej niż rok wcześniej. Ten rok może być jeszcze słabszy. To fatalna wiadomość dla firm IT

http://www.rp.pl/artykul/9211,314704_Przykrecony_kurek_na_e_administracje.html

GAZETA PRAWNA

Bloger prasy internetowej też ma prawo do anonimowościDziennikarz może podpisywać pseudonimem publikacje w mediach. Ochrona prawna przysługuje też blogerowi prasy internetowej. Nowelizacja prawa prasowego określi precyzyjnie pojęcie prasa w Internecie.

komentarze" target="_blank" class="link">http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/322573,bloger_prasy_internetowej_tez_ma_prawo_do_anonimowosci.htmlkomentarze

TP SA zapłaciła 23 mln zł kary w kwietniu i majuTelekomunikacja Polska w kwietniu i maju wpłaciła do budżetu państwa 23 mln zł z tytułu kar nałożonych przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta, poinformował dzisiaj urząd. Kary zostały nałożone na spółkę jeszcze w 2006 r.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/322425,tpsa_zaplacila_23_mln_zl_kary_w_kwietniu_i_maju.html

PULS BIZNESU

Polscy dyrektorzy uzależniają się od sieciPolscy menedżerowie spędzają w Internecie o 7-9 godzin miesięcznie więcej niż przed rokiem.

http://www.pb.pl/a/2009/06/03/Polscy_dyrektorzy_uzalezniaja_sie_od_sieci

PUBLICStandard#

Misja łącznośćZ Janem Herremo z Ericsson Response rozmawiamy o łączności kryzysowej w czasie misji humanitarnych i uczestnictwie w nich specjalistów tej firmy.

http://p1.idg.pl/r/23c20