Czwartkowy Przegląd Prasy

Netia chce wykorzystać linię kredytową na przejęcia... Orange współpracuje z Wikipedią... TP przyłącza nowych klientów do sieci... Dziś startuje Reklamofon.pl... 63% firm z branży IT nie docenia blogów... Niewiele urzędów publicznych chętnie korzysta z rozwiązań IT...

COMPUTERWORLD

Gdy palec jest kluczem

Systemy biometryczne są uznawane za wyposażenie firmy - niekoniecznie potrzebne, sprawiające sporo kłopotów przy wdrożeniu oraz kosztowne. Nie zawsze jest to prawda.

http://p1.idg.pl/r/c11b2

63% firm z branży IT nie docenia blogów

Wskazują na to wyniki międzynarodowego badania przeprowadzonego przez Eurocom Worldwide. W przeprowadzonym w I kwartale br. badaniu wzięła udział grupa 335 menedżerów zarządzających międzynarodowymi firmami IT. Wśród nich znaleźli się także przedstawiciele firm mających oddziały w Polsce.

http://p1.idg.pl/r/cd3a3

Będą tańsze rozmowy i SMS-y w roamingu w UE

Parlament Europejski ostatecznie zatwierdził w dziś (22 kwietnia) obniżenie cen SMS-ów w roamingu do maksymalnie 11 eurocentów netto już od wakacji, a także dalszą obniżkę cen rozmów w roamingu.

http://p1.idg.pl/r/05cb6

GAZETA PRAWNA

Niewiele urzędów publicznych chętnie korzysta z rozwiązań IT

Cała administracja publiczna w Polsce ma obowiązek przyjmowania pism i udzielania odpowiedzi drogą elektroniczną. Urzędnicy mają też tworzyć i wysyłać do publikacji akty normatywne i prawne w postaci elektronicznej. Ze skrzynki podawczej korzystają nieliczni, e-aktów w wymaganej formie nie przygotowuje niemal nikt. Brakuje wiedzy i chęci. Dopiero zaledwie kilka samorządów wdrożyło rozwiązania IT przyjazne mieszkańcom.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/312983,niewiele_urzedow_publicznych_chetnie_korzysta_z_rozwiazan_it.html

Samorządy spełnią kluczową rolę w przeskoku Polski w nowoczesność

Polska jest krajem gotowym do wykonania wielkiego przeskoku w nowoczesność - uważa Pierpaolo Taliento z Microsoft i podaje rozwiązanie: zmiana prawa, ułatwienie obywatelom dostępu do internetu i odważnie wdrażanie innowacyjnych rozwiązań teleinformatycznych przez administrację.

http://biznes.gazetaprawna.pl/wywiady/312977,samorzady_spelnia_kluczowa_role_w_przeskoku_polski_w_nowoczesnosc.html

TP przyłącza nowych klientów do sieci

Telekomunikacja Polska przyłącza nowych klientów do sieci, realizując tzw. usługę powszechną.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/313018,tp_przylaczamy_nowych_klientow_do_sieci.html

GAZETA WYBORCZA

Oglądasz reklamy, za rozmowy nie płacisz

Dziś startuje Reklamofon.pl - serwis, który umożliwia rozmowy między numerami stacjonarnymi za darmo. Spółka liczy na to, że pokryje z reklam koszty połączeń i jeszcze zarobi.

http://wyborcza.pl/1,75248,6529549,Ogladasz_reklamy__za_rozmowy_nie_placisz.html

Wikipedia w Orange

Dzięki temu sojuszowi użytkownicy telefonów komórkowych działających w sieci Orange będą mieli łatwiejszy dostęp do największej encyklopedii internetowej na świecie.

http://wyborcza.pl/1,82244,6529542,Wikipedia_w_Orange.html

PARKIET

Netia chce wykorzystać linię kredytową na przejęcia

Drugi co do wielkości operator telekomunikacyjny w Polsce Netia SA chciałby wykorzystać całą swą linię kredytową w wysokości 375 milionów złotych na akwizycje.

http://www.parkiet.com/artykul/26,802897_Netia_chce_wykorzystac_linie_kredytowa_na_przejecia.html

MSPStandard

Nie tylko kadry i płace

Zintegrowane z systemami księgowymi funkcjonalności kadrowo-płacowe są tylko dodatkiem do całego wachlarza funkcji ukierunkowanych na podnoszenie wartości pracownika i jego przydatności dla organizacji.

http://p1.idg.pl/r/783d0

EIU: w obecnej sytuacji gospodarczej duże znaczenie ma elastyczność organizacyjna

Aż 81% członków kadry kierowniczej firm z całego świata uważa zarządzanie wiedzą i współpracę za podstawę do zwiększenia produktywności, wydajności i innowacyjności.

http://p1.idg.pl/r/c8749

PUBLICStandard

Program antykryzysowy dla Wrocławia

Miasto ogłosiło plan przeciwdziałania skutkom spowolnienia gospodarki, a kilkanaście nowych i działających już w aglomeracji firm zapowiedziało zatrudnienie nawet 4 tys. osób.

http://p1.idg.pl/r/161d3

ITPartner

Współpraca McAfee i Novell

Na konferencji RSA Conference 2009 firmy Novell i McAfee poinformowały o nawiązaniu współpracy, której efektem ma być wzbogacenie rozwiązania McAfee ePolicy Orchestrator (ePO) o całościowy obraz zachodzących w sieci zdarzeń i aktywności użytkowników.

http://p1.idg.pl/r/779b2

Magazyn CIO

Wirtualizacja receptą na kryzys?

Przeglądając prasę branżową poświęconą IT, wielu z nas zauważy, że do najczęściej poruszanych obecnie tematów należą kryzys gospodarczy oraz… wirtualizacja. Czy to przypadek?

http://p1.idg.pl/r/26c94