Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Czwartkowy Przegląd Prasy

Dziś do Polski przyjeżdża Michel Bon, prezes France Telecom. W piątek spotka się z zarządem TP SA, ponadto przewidziane jest spotkanie z ministrem skarbu.

PARKIET

Szeptel stawia na przychodyW ostatnich dniach akcje Szeptela straciły 20%, wzrosła też rwałtownie płynność. Wolumen obrotu jest kilokakrotnie wyższy od średniego. W związku z kłopotami Szeptela, z inwestycji wycofuje się wielu akcjonariuszy. Firma przygotowała jednak strategię , która ma zapewnić wzrost dochodów. Jego głównymi elementami jest sprzedaż nierentownych aktywów i skupienie na działalności w północno wschodniej Polsce. (s. 4)

Zagrożone prognozy operatorówDo tej pory nie weszły w życie żadne podstawy prawne pozwalające na otwarcie od początku 2003 roku rynku połączeń międzynarodowych. Zagraża to prognozom przychodów z tego tytułu, jakie założyli już niezależni operatorzy. W 2001 roku TP S.A. objęła z tego rynku 774 mln zł. (s. 4)

Apexim zrezygnował z portaluApexim przeniósł autorskie prawa majątkowe do portalu Lekarze.com oraz prawa do domen serwisu na dwie osoby fizyczne. W komunikacie spółka stwierdza, że nie widzi w najbliższym czasie perspektyw na uzyskania przez portal rentowności. (s. 6)

PRAWO I GOSPODARKA

Wizytacja France TelecomDzisiaj przyjedzie do Polski prezes France Telecom, Michel Bon. W piątek przewidziane jest spotkanie z zarządem TP S.A., przewidziane jest ponadto spotkanie z ministrem skarbu. Oficjalnie cel wizyty nie został ujawniony. (s. 3)

Śmierć otwartego call by callProjekt nowelizacji Prawa telekomunikacyjnego zatwierdzony przez rząd w maju nie trafił jeszcze do Sejmu. Pojawiają się w nim kolejne poprawki i wejdzie on w życie najwcześniej na wiosnę 2003, przy założeniu , że trafi na szybką ścieżkę legislacyjną. Sam projekt nie jest wolny od wad – m.in. analitycy Centrum im. Adama Smitha wskazują, że nowe przepisy w praktyce uniemożliwiają stosowanie otwartego call by call, czyli dostępu do usług wyłącznie przez wybór prefiksu, bez podpisywania umowy z operatorem. (s. 6)

PULS BIZNESU

Tel-Energo wkrótce wejdzie do TelbankuSpółka Telbank, znana z obsługi informatycznej banków może wkrótce stać się kolejnym członkiem Krajowej Grupy Telekomunikacyjnej. Transakcja miałaby odbyć się bezgotówkowo. 74% Telbanku posiada Narodowy Bank Polski, który może je sprzedać lub przenieść prawo własności na Tel-Energo. (s. 4)