Czwartkowy Przegląd Prasy

Polkomtel chce w połowie roku rozpocząć świadczenie usług telefonii stacjonarnej i usługi dostępu do Internetu. We wprowadzeniu usług konwergentnych spółka wyprzewdzi więc najprawdopodobniej TP S.A., która przygotowuje połączoną ofertę sieci TP SA i PTK Centertel.

PARKIET

Kłopot z przewodniczącym rady

NWZA Elektrimu wybrało skład ośmioosobowej rady nadzorczej holdingu, nie zdołało natomiast dokonać wyboru przewodniczącego rady. BRE i Vivendi wprowadziły do rady po czterech przedstawicieli. Kandydatem Vivendi na przewodniczącego rady jest Jacques Attali, natomiast BRE – Hubert Janiszewski. (s. 1, 3)

Kolejne minimum cenowe MCI

Podczas wczorajszej sesji kurs MCI spadł o 4,3% do historycznego minimum na poziomie 0,88 zł. Przyczyną, w ocenie części analityków może być wyjście jednego lub kilku inwestorów np. funduszy emerytalnych, brak bowiem negatywnych komunikatów ze spółki. (s. 2)

Zobacz również:

TP S.A. bez dywidendy

Rada nadzorcza TP S.A. pozytywnie zaopiniowała wniosek zarządu spółki o niewypłacanie dywidendy za rok 2001. 26 kwietnia zapadną decyzje o podziale zysku netto za ub. rok w wysokości 537,4 mln zł. Zarząd i RN chcą 509,9 mln zł przeznaczyć na kapitał zapasowy i rezerwy, 22,5 mln na fundusz świadczeń socjalnych i 5 mln zł na darowizny. (s. 4)

Pro-Futuro wyemituje obligacje

WZA Tel-Energo zaplanowane na 8 kwietnia nie odbyło się. Przesądzona jest jednak w praktyce inwestycja spółki w Pro-Futuro. Tel – Energo obejmie jednak, wobec trudności z wyceną akcji Pro-Futuro, wyłącznie obligacje zamienne operatora. (s. 6)

PRAWO I GOSPODARKA

Impaq liderem eksportu IT

Wyróżnieniem „Lider eksportu oprogramowania” wyróżniona została przez stowarzyszenie Polski Rynek Oprogramowania firma Impaq. Impaq to firma z kapitałem szwajcarskim i amerykańskim, obecna na rynku polskim od 19933 roku. Impaq tworzy aplikacje na konkretne zamównienia klientów, w tym m.in. Nokii, McDonalds, a w kraju PGNiG. (s. 7)

Media – rynek taki jak inne

Z szacunkowych obliczeń wynika, że w 2001 roku obroty prasy, radia i telewizji wyniosły łącznie ponad 12 mld zł. W stosunku do ub. roku nakłady na reklamę w mediach zmalały o 6%. (s. 1, 7)

Produkty CDN w sieci sprzedaży AB

CDN podpisał wczoraj umowę z AB, na mocy której dystrybutor IT z Wrocławia będzie sprzedawał oprogramowanie spółki zależnej ComArchu. (s. 7)

PULS BIZNESU

Plus w telefonii stacjonarnej

Polkomtel zapowiedział rozpoczęcie w połowie roku świadczenia usługi konwergentnej. W ramach oferty opartej na własnej sieci szkieletowej Polkomtel zaoferuje największym klientom koroporacyjnym usługi telefonii stacjonarnej i dostępu do Internetu. Firma posiada już przyznany własny numer dostępowy do sieci stacjonarnej. (s. 4)