Czwartkowy Przegląd Prasy

Polkomtel chce w połowie roku rozpocząć świadczenie usług telefonii stacjonarnej i usługi dostępu do Internetu. We wprowadzeniu usług konwergentnych spółka wyprzewdzi więc najprawdopodobniej TP S.A., która przygotowuje połączoną ofertę sieci TP SA i PTK Centertel.

PARKIET

Kłopot z przewodniczącym rady

NWZA Elektrimu wybrało skład ośmioosobowej rady nadzorczej holdingu, nie zdołało natomiast dokonać wyboru przewodniczącego rady. BRE i Vivendi wprowadziły do rady po czterech przedstawicieli. Kandydatem Vivendi na przewodniczącego rady jest Jacques Attali, natomiast BRE – Hubert Janiszewski. (s. 1, 3)

Kolejne minimum cenowe MCI

Podczas wczorajszej sesji kurs MCI spadł o 4,3% do historycznego minimum na poziomie 0,88 zł. Przyczyną, w ocenie części analityków może być wyjście jednego lub kilku inwestorów np. funduszy emerytalnych, brak bowiem negatywnych komunikatów ze spółki. (s. 2)

TP S.A. bez dywidendy

Rada nadzorcza TP S.A. pozytywnie zaopiniowała wniosek zarządu spółki o niewypłacanie dywidendy za rok 2001. 26 kwietnia zapadną decyzje o podziale zysku netto za ub. rok w wysokości 537,4 mln zł. Zarząd i RN chcą 509,9 mln zł przeznaczyć na kapitał zapasowy i rezerwy, 22,5 mln na fundusz świadczeń socjalnych i 5 mln zł na darowizny. (s. 4)

Pro-Futuro wyemituje obligacje

WZA Tel-Energo zaplanowane na 8 kwietnia nie odbyło się. Przesądzona jest jednak w praktyce inwestycja spółki w Pro-Futuro. Tel – Energo obejmie jednak, wobec trudności z wyceną akcji Pro-Futuro, wyłącznie obligacje zamienne operatora. (s. 6)

PRAWO I GOSPODARKA

Impaq liderem eksportu IT

Wyróżnieniem „Lider eksportu oprogramowania” wyróżniona została przez stowarzyszenie Polski Rynek Oprogramowania firma Impaq. to firma z kapitałem szwajcarskim i amerykańskim, obecna na rynku polskim od 19933 roku. Impaq tworzy aplikacje na konkretne zamównienia klientów, w tym m.in. Nokii, McDonalds, a w kraju PGNiG. (s. 7)

Media – rynek taki jak inne

Z szacunkowych obliczeń wynika, że w 2001 roku obroty prasy, radia i telewizji wyniosły łącznie ponad 12 mld zł. W stosunku do ub. roku nakłady na reklamę w mediach zmalały o 6%. (s. 1, 7)

Produkty CDN w sieci sprzedaży AB

CDN podpisał wczoraj umowę z , na mocy której dystrybutor IT z Wrocławia będzie sprzedawał oprogramowanie spółki zależnej ComArchu. (s. 7)

PULS BIZNESU

Plus w telefonii stacjonarnej

Polkomtel zapowiedział rozpoczęcie w połowie roku świadczenia usługi konwergentnej. W ramach oferty opartej na własnej sieci szkieletowej Polkomtel zaoferuje największym klientom koroporacyjnym usługi telefonii stacjonarnej i dostępu do Internetu. Firma posiada już przyznany własny numer dostępowy do sieci stacjonarnej. (s. 4)