Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Czwartkowy Przegląd Prasy

Notowana na giełdzie Hoga zmienia profil działalności na portal usługowy. Dług Elektrimu może zostać, tak jak w przypadku Netii, zamieniony na akcje i obligacje zabezpieczone dla obligatariuszy.

PARKIET

Z portalu w informatykęHoga zaprzestała konkurencji z portalami horyzontalnymi i przekształci się w spółkę informatyczną. W I kw. 2003 roku Hoga chce mieć zysk brutto. Zysk netto jest przewidywany najwcześniej w II kwartale 2003 roku. Restrukturyzacja zatrudnienia pociągnie zwolnienie 67% obecnej kadry portalu. Zniknie większość z 61 serwisów, prawdopodobnie pozostanie 10 – 11 rentownych. (s. 2)

Softbank: 85 mln zł na inwestycje Z raportu rocznego Softbanku wynika, że w 2002 roku firma chce przeznaczyć 85 mln zł na inwestycje. 50 mln zostanie zainwestowanych w spółkę Net2Net, ok. 12 – 14 mln zł w firmę Sawan. Przychody Softbanku wzrosły w 2001 roku o 4% do 407,4 mln zł. Największe straty przynosi spółka FinFin, zarządzający portalem expander.pl (14,3 mln zł). (s. 3)

PRAWO I GOSPODARKA

Mały jubileusz na WGTW ciągu dziewięciu miesięcy sprzedaży towarów rolnych poprzez Internet na Warszawskiej Giełdzie Towarowej, obroty wyniosły 451 mln zł. Wczoraj odbyła się setna sesja „internetowa”. (s. 5)

Ratunek w akcjonariuszachFrance Telecom prawdopodobnie po raz kolejny zwróci się do swoich akcjonariuszy o fundusze potrzebne do zredukowania zadłużenia wynoszącego 65 mld EUR. Akcje FT są obecnie warte 15% papierów spółki z marca 2000 roku. (s. 11)

PULS BIZNESU

Dług Elektrimu może zostać zamieniony na akcjeWedług nieoficjalnych informacji PB, obligatariusze odrzucą propozycje układowe holdingu – spłatę 85% lub 75% długu w ratach. Obligatariusze rozważają natomiast powtórzenie scenariusza przyjętego przez strony w przypadku Netii, a więc objęcie akcji i obligacji zabezpieczonych Elektrimu w zamian za dług. (s. 4)

Cyfra musi mieć 700 tys. klientówWedług nieoficjalnych informacji PB, Cyfra+ do końca roku musi zdobyć 80 – 90 tys. abonentów. Liczba klientów cyfrowej platformy przekroczy wówczas 700 tys. i zacznie ona na siebie zarabiać. (s. 4)

Szef Microsoftu odwiedził PolskęSteve Ballmer odwiedził Polskę prosto z targów CeBIT. Spotkał się z premierem Millerem i przedstawicielami swoich partnerów w Polsce – Prokomu, ComputerLandu, Ster-Projektu, ComArchu i 2Si, oraz producentów sprzętu – Compaqa, HP, Della, Optimusa i Unisys. (s. 5)