Czwartkowy Przegląd Prasy

Sąd przyjął wniosek byłego prezesa Formusa, oskarżanego przez obecny zarząd o działanie na szkodę spółki i zadecydował o upadłości firmy. MSWiA unieważni przetarg na system CEPiK, który szacowano na 130 do 200 mln zł.

PARKIET

KPWiG sprawdza ElektrimKPWiG wszczęła postępowanie przeciwko Elektrimowi w celu ustalenia, czy spółka wykonywała obowiązki przekazywania informacji. Sprawa dotyczy najprawdopodobniej informowania przez holding w sprawach związanych z wykupem obligacji i refinansowaniem zadłużenia spółki. (s. 2)

PRAWO I GOSPODARKA

Spada popyt na chipySprzedaż półprzewodników na świecie, według szacunków Dataquest, spadła w tym roku o jedną trzecią. Przychody z tego tytułu zmalały do 152 mld USD. (s. 6)

Fincast uruchomi Tele 5Grupa medialna Fincast uruchomi nowy kanał telewizyjny Tele 5. Docelowo Tele 5 zamierza zdobyć 5% rynku telewizyjnego. Program będzie nadawany za pośrednictwem satelity i sieci kablowych. (s. 10)

PULS BIZNESU

MSWiA unieważni przetarg na CEPiK wart nawet 200 mln złOgłoszony przez ministerstwo przetarg na system Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców zostanie unieważniony. Wartość przetargu szacowano na 130 mln zł do 200 mln zł, a w budżecie miano na ten cel przeznaczyć rezerwę w wysokości 90 mln zł. Tak się jednak nie stało i do zawarcia kontraktu, o który rywalizowały m.in. ComputerLand, IBM i Softbank nie dojdzie. (s. 3)

PTC podpisała umowę z T-MobilPolska Telefonia Cyfrowa podpisała umowę z T-Mobil, największą niemiecką firmą komórkową, operatorem sieci D1. Użytkownicy kart pre-paid D1 mogą w sieci ERA korzystać z roamingu opartego na technologii CAMEL. PTC prowadzi podobne rozmowy z innymi operatorami zagranicznymi. (s. 4)

GAZETA WYBORCZA

Upadek pionieraPomimo starań pracowników i zarządu Formusa, sąd zadecydował o bankructwie spółki. Pracownicy i obecny zarząd zrzeszyli się niedawno w komitecie obrony firmy, w związku ze złożeniem pozwu o upadłość przez jej byłego prezesa. Komitet dowodził, że domagający się zaległej premii prezes prowadził firmę nieudolnie i doprowadził na krawędź bankructwa. (s. 21)