Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Czwartkowy Przegląd Prasy

Sąd przyjął wniosek byłego prezesa Formusa, oskarżanego przez obecny zarząd o działanie na szkodę spółki i zadecydował o upadłości firmy. MSWiA unieważni przetarg na system CEPiK, który szacowano na 130 do 200 mln zł.

PARKIET

KPWiG sprawdza ElektrimKPWiG wszczęła postępowanie przeciwko Elektrimowi w celu ustalenia, czy spółka wykonywała obowiązki przekazywania informacji. Sprawa dotyczy najprawdopodobniej informowania przez holding w sprawach związanych z wykupem obligacji i refinansowaniem zadłużenia spółki. (s. 2)

PRAWO I GOSPODARKA

Spada popyt na chipySprzedaż półprzewodników na świecie, według szacunków Dataquest, spadła w tym roku o jedną trzecią. Przychody z tego tytułu zmalały do 152 mld USD. (s. 6)

Fincast uruchomi Tele 5Grupa medialna Fincast uruchomi nowy kanał telewizyjny Tele 5. Docelowo Tele 5 zamierza zdobyć 5% rynku telewizyjnego. Program będzie nadawany za pośrednictwem satelity i sieci kablowych. (s. 10)

PULS BIZNESU

MSWiA unieważni przetarg na CEPiK wart nawet 200 mln złOgłoszony przez ministerstwo przetarg na system Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców zostanie unieważniony. Wartość przetargu szacowano na 130 mln zł do 200 mln zł, a w budżecie miano na ten cel przeznaczyć rezerwę w wysokości 90 mln zł. Tak się jednak nie stało i do zawarcia kontraktu, o który rywalizowały m.in. ComputerLand, IBM i Softbank nie dojdzie. (s. 3)

PTC podpisała umowę z T-MobilPolska Telefonia Cyfrowa podpisała umowę z T-Mobil, największą niemiecką firmą komórkową, operatorem sieci D1. Użytkownicy kart pre-paid D1 mogą w sieci ERA korzystać z roamingu opartego na technologii CAMEL. PTC prowadzi podobne rozmowy z innymi operatorami zagranicznymi. (s. 4)

GAZETA WYBORCZA

Upadek pionieraPomimo starań pracowników i zarządu Formusa, sąd zadecydował o bankructwie spółki. Pracownicy i obecny zarząd zrzeszyli się niedawno w komitecie obrony firmy, w związku ze złożeniem pozwu o upadłość przez jej byłego prezesa. Komitet dowodził, że domagający się zaległej premii prezes prowadził firmę nieudolnie i doprowadził na krawędź bankructwa. (s. 21)