Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Czwartkowy Przegląd Prasy

Dziś na warszawskim parkiecie debiutują prawa do akcji Hogi. Będzie to już drugi portal notowany na GPW. Ale ten debiut wzbudza mniejsze zainteresowanie i emocje, niż wcześniejszy Interii.

PULS BIZNESU

Debiut Hogi będzie niezauważonyDzisiejszy debiut na GPW praw do akcji (PDA) portalu Hoga.pl wzbudza mniejsze zainteresowanie wśród analityków i inwestorów, niż lutowe pierwsze notowanie Interii. Zdaniem analityków nie można oczekiwać zbyt dużego dyskonta w stosunku do ceny emisyjnej, która wyniosła 4,5 zł. (str. 8).

PARKIET

Szeptel próbuje jeszcze razSzeptel, któremu nie udało się sprzedać akcji w ramach niedawnej publicznej oferty, musi w inny sposób znaleźć środki na inwestycje. Szepietowska spółka na razie organizuje finansowanie pomostowe w postaci emisji krótkoterminowych bonów dłużnych. Spółka przymierza się jednak do kolejnych podwyższeń kapitału akcyjnego. (str. 6).

PRAWO I GOSPODARKA

Przerwa w obradach rady ElektrimuRada nadzorcza Elektrimu przerwała obrady w nocy z wtorku na środę i wznowi je w piątek o 10 rano. Według nieoficjalnych informacji rada zapoznała się z ofertami Vivendi i Deutsche Telekom proponującymi zagospodarowanie najcenniejszych aktywów holdingu - sieci Era. Ale pomysły Francuzów i Niemców znacznie się różnią. (str. 14).