Czwartkowy Przegląd Prasy

Dziś na warszawskim parkiecie debiutują prawa do akcji Hogi. Będzie to już drugi portal notowany na GPW. Ale ten debiut wzbudza mniejsze zainteresowanie i emocje, niż wcześniejszy Interii.

PULS BIZNESU

Debiut Hogi będzie niezauważony

Dzisiejszy debiut na GPW praw do akcji (PDA) portalu Hoga.pl wzbudza mniejsze zainteresowanie wśród analityków i inwestorów, niż lutowe pierwsze notowanie Interii. Zdaniem analityków nie można oczekiwać zbyt dużego dyskonta w stosunku do ceny emisyjnej, która wyniosła 4,5 zł. (str. 8).

PARKIET

Szeptel próbuje jeszcze raz

Szeptel, któremu nie udało się sprzedać akcji w ramach niedawnej publicznej oferty, musi w inny sposób znaleźć środki na inwestycje. Szepietowska spółka na razie organizuje finansowanie pomostowe w postaci emisji krótkoterminowych bonów dłużnych. Spółka przymierza się jednak do kolejnych podwyższeń kapitału akcyjnego. (str. 6).

PRAWO I GOSPODARKA

Przerwa w obradach rady Elektrimu

Rada nadzorcza Elektrimu przerwała obrady w nocy z wtorku na środę i wznowi je w piątek o 10 rano. Według nieoficjalnych informacji rada zapoznała się z ofertami Vivendi i Deutsche Telekom proponującymi zagospodarowanie najcenniejszych aktywów holdingu - sieci Era. Ale pomysły Francuzów i Niemców znacznie się różnią. (str. 14).