Czwartkowy Przegląd Prasy

Elektrim złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez zarząd i prawników Eastbridge. Holding broni się w ten sposób przed wtorkową decyzją sądu, który ustalił zabezpieczenie 37 mln USD należności Elektrimu na rzecz Eastbridge

PRAWO I GOSPODARKA

BMC Software już w Polsce

BMC Software, amerykański dostawca oprogramowania do zarządzania systemami informatycznymi, otworzył oficjalne przedstawicielstwo w Warszawie. Ze swoimi rozwiązaniami firma chce dotrzeć m.in. do instytucji publicznych, firm telekomunikacyjnych, przemysłowych i transportowych. (s. 6)

Elektroniczna giełda papieru

Wczoraj w Amsterdamie dziewięciu producentów i dystrybutorów papieru podpisało porozumienie o utworzeniu spółki joint venture, która będzie prowadziła niezależną, elektroniczną platformę handlu i zaopatrzenia producentów papieru i tektury w Europie. Platforma ma zostać uruchomiona w ciągu najbliższych 12 miesięcy. (s. 6)

PULS BIZNESU

Elektrim i Eastbridge

Elektrim złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez zarząd i prawników Eastbridge. Holding broni się w ten sposób przed wtorkową decyzją sądu, który ustalił zabezpieczenie 37 mln USD należności Elektrimu na rzecz Eastbridge. W pozwie Elektrim zarzuca Eastbridge, że złożył fałszywe informacje we wniosku sądowym, a postanowienia umowy między spółkami już wygasły. (s. 8)

Wanadoo: słabe wyniki kwartalne

Przychody portalu należącego do France Telecom spadły w I kw. br. do 314 ,1 mln EUR z 350,9 mln EUR w IV kw. 2000 r. Przychody z dostawy Internetu wzrosły o 14% - do 110 mln EUR. Spółka ma już ponad 4,94 mln abonentów. Do 2003 r. chce zwiększyć ich liczbę do 10 mln i być jednym z trzech największych dostawców Internetu w Europie. (s. 9)

PARKIET

PZU Życie wspiera Elektrim

Objęcie obligacji Elektrimu o wartości 200 mln zł przez PZU Życie jest zaskoczeniem dla analityków. W związku z tym pojawiały się różne spekulacje, m.in. o tym, że obecny zarząd mógł porozumieć się z Vivendi, ponieważ ostatnio PZU Życie był wymieniany w gronie firm, które współpracowały z francuskim koncernem. Grzegorz Wieczerzak, prezes PZU Życie wyjaśnił jednak w rozmowie z Parkietem, że towarzystwo zdecydowało się objąć obligacje Elektrimu m.in. ze względu na atrakcyjne oprocentowanie. (s. 1)

RZECZPOSPOLITA

Najwięcej dla instytucji

Instytucje finansowe zaczną dziś składać zapisy na akcje Getina. W porównaniu z wyceną podobnych spółek zagranicznych Getin sprzedawany jest tanio. Cena emisyjna została ustalona na 3,5 zł. Została również zwiększona pula dla nabywców indywidualnych, którzy od wtorku mogą składać zapisy na 500 tys. akcji. (s. B4)