Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Czwartkowy Przegląd Prasy

Zarząd Totalizatora Sportowego podpisał umowę na dostarczenie systemu informatycznego z dotychczasowym operatorem, jednak na lepszych warunkach.

PARKIET

Greenspan rozczarował

Podczas środowego wystąpienia w Kongresie, Alan Greenspan nie przedstawił dokładniej założeń polityki pieniężnej, co spotkało się z rozczarowaniem inwestorów. Doprowadziło to do spadku większości najważniejszych indeksów giełdowych. Wczoraj Nasdaq obniżył się o 1,37%. Nerwowość na giełdach światowych wpływa także na duże wahania kursów spółek notowanych na GPW. (s.19)

Polsat na platformie OPEN TV

Polsat podpisał umowę z notowaną na Nasdaq spółką telewizji interaktywnej OPEN TV. Prawdopodobnie od marca br. w oparciu o platformę amerykańskiej spółki Polsat udostępni 200 tys. użytkowników cyfrowej telewizji satelitarnej takie usługi jak home-banking w oparciu o odbiornik telewizyjny, ofertę polisy ubezpieczeniowej, czy interaktywne transmisje wydarzeń sportowych. Z platformy OPEN TV korzysta już na świecie 40 różnego typu sieci komunikacyjnych w 50 krajach. (s.25)

PRAWO I GOSPODARKA

GTECH pozostaje w Totku

Prezes Totalizatora Sportowego poinformował o wyborze dostawcy i operatora systemu informatycznego on-line. Zarząd TS wybrał ofertę amerykańskiej spółki GTECH Corporation, dotychczasowego operatora. Przedstawiciele zespołu negocjacyjnego TS twierdzą, że udało im się uzyskać warunki współpracy lepsze od dotychczasowych. (s.2)

Nie można odliczać podatku od licencji

Obowiązujące od początku br. przepisy o podatku od towaru i usług uznali za bardzo niekorzystne dla branży teleinformatycznej uczestnicy Forum Polskiej Izby Informatyki. Firmy branży nie mogą obecnie odliczać dużej części naliczonego VAT-u. Dotyczy to np. firm udzielających licencji na korzystanie z oprogramowania, ponieważ działalność ta nie została objęta VAT. (s. 8)

PULS BIZNESU

Hoga.pl chce zdążyć z emisją

Kierownictwo firmy zapowiedziało duże dyskonto dla potencjalnych inwestorów podczas planowanej na II kwartał publicznej emisji akcji. Spółka pragnie w ten sposób szybko podwoić kapitał. Prezes portalu zapowiedział dotrzymanie przez spółkę harmonogramu związanego z wprowadzeniem na giełdę. (s.8)

Wood & Company: IT musi się łączyć

Według analityków spółki bieżący rok będzie stosunkowo trudny dla branży IT. Wśród przyczyn upatrują m.in. wolniejszego tempa rozwoju gospodarczego. Specjaliści W&C rekomendują „trzymaj” dla akcji największych spółek IT na polskim rynku. Uważają także, że rok 2001 to najyższy czas na podejmowanie rozmów w sprawie konsolidacji w przypadku firm branży. (s. 17)