Czwartkowy Przegląd Prasy

Sprzedawcy internetowi w USA zaczęli odczuwać skutki kryzysu finansowego... Darmowy antywirus od Microsoftu... Action przejmie sieć Vobis?... Jaki adres wybrać dla firmowej strony WWW... Czy ktoś ustawia przetargi na informatyzację służby zdrowia... MNI Telekom bliżej Mediatela...

COMPUTERWORLD

Szeroki Pas: ogłosiliśmy wyniki konkursu

Konkurs "Szeroki pas", organizowany z inicjatywy tygodnika Computerworld, promuje i nagradza te podmioty, które wskazują trendy na rynku szerokopasmowym, wprowadzając produkty i usługi o istotnym znaczeniu dla jego rozwoju i konkurencyjności oraz wyłania przedsięwzięcia popularyzujące społeczną aktywność - nie tylko w Internecie.

http://p1.idg.pl/r/cbd9b

Czy polski rynek telekomunikacyjny jest zdolny do wspólnego działania?

Operatorzy mówią, że są w stanie pracować wspólnie na rzecz tworzenia infrastruktury, która mogłaby być publicznym dobrem wspólnym. Ale niezbędne są zmiany w prawie i wsparcie regulatora - stwierdzili w dyskusji podczas naszego V Forum na Rzecz Usług Szerokopasmowych.

http://p1.idg.pl/r/f90b9

.NET pracuje dla konkurencji

Pod auspicjami Novella rozwijana jest platforma Mono, która pozwala na względnie łatwe przenoszenie aplikacji stworzonych dla .NET w środowiska Linux, Unix i MacOS.

http://p1.idg.pl/r/ff17b

Polska będzie superkomputerową potęgą

W ciągu kilku miesięcy powstanie w Polsce pięć nowych superkomputerów, które mają szansę znaleźć się na liście TOP500, w tym dwa komercyjne.

http://p1.idg.pl/r/888b2

RZECZPOSPOLITA

Jaki adres wybrać dla firmowej strony WWW

Zanim zarejestrujesz domenę internetową dla firmowej strony, sprawdź dokładnie, czy nie naruszy ona cudzego znaku towarowego. Z tego powodu możesz bowiem stracić prawo do używania adresu.

http://www.rp.pl/artykul/55729,221733_Jaki_adres_wybrac_dla_firmowej__strony_WWW.html

Bicz na hakerów czy pułapka na internautów

Dwa lata więzienia może grozić temu, kto przez Internet zdobędzie nieprzeznaczoną dla niego informację.

http://www.rp.pl/artykul/4,222070_Bicz_na_hakerow_czy_pulapka_na_internautow_.html

GAZETA WYBORCZA

Internauci w USA łapią się za portfele

Sprzedawcy internetowi w USA zaczęli odczuwać skutki kryzysu finansowego. W październiku sprzedaż w sieci rosła najwolniej w historii.

http://wyborcza.pl/1,82244,5967502,Internauci_w_USA_lapia_sie_za_portfele.html

Darmowy antywirus od Microsoftu

W przyszłym roku Microsoft wypuści na rynek projekt Morro - darmowy program antywirusowy.

http://wyborcza.pl/1,82244,5967507,Darmowy_antywirus_od_Microsoftu.html

PULS BIZNESU

RUM: zanim uzdrowił, sam zachorował

Systemu nie ma, budżet topi pieniądze, a w tle podchody silnych lobby i "wojenka" dwóch panów. Julia Pitera zbada, czy ktoś ustawia przetargi na informatyzację służby zdrowia. Warto to zrobić, bo do wydania jest 750 mln zł.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=ca44815f-de81-4495-9709-c46ad759e62d&open=sec

PARKIET

MNI Telekom bliżej Mediatela dzięki pojawieniu się Magny

MNI spodobała się idea holdingu w oparciu o NFI. Chciałoby w nim uczestniczyć. Z nową energią usiądzie do rozmów o konsolidacji dawnej Telefonii Pilickiej z Mediatelem.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=630464

Vobis na celowniku?

Po tym jak prezes Actionu Piotr Bieliński poinformował kilka tygodni temu, że jego firma jest bardzo blisko zapowiadanego od dawna przejęcia, na rynku znów huczy od plotek. Według najnowszych doniesień, giełdowy dystrybutor IT miałby przejąć Vobis, który posiada ogólnopolską sieć około 200 sklepów ze sprzętem komputerowym i elektronicznym.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=630466