Czwartkowy Przegląd Prasy

Agora testuje telewizję w komórkach... Intel łowi w Chinach... Za dwa miesiące decyzja w sprawie EIT... Rząd podziela stanowisko regulatora w sprawie TP S.A... Roboty zaopiekują się starszymi... Rozmowy z telefonów stacjonarnych nie stanieją... Vobis nie wejdzie na giełdę?...

COMPUTERWORLD

OOXML standardem i co dalej...

Tydzień temu głosami Organizacji ISO format Office Open XML został uznany za międzynarodowy standard. Przebieg procesu standaryzacyjnego może być początkiem dyskusji nad skutecznością stosowanych procedur oraz przydatnością standardów w warunkach globalnej ekonomii.

http://p1.idg.pl/r/9e6d5

RZECZPOSPOLITA

Jest robota dla robota

Japonia znalazła odpowiedź na problem braku chętnych do opieki nad ludźmi w podeszłym wieku: androidy.

http://rp.pl/artykul/118667.html

GAZETA PRAWNA

Agora testuje telewizję w komórkach

Giełdowa Agora po cichu rozpoczęła testy cyfrowej telewizji w telefonach komórkowych.

http://p1.idg.pl/r/1de19

Ceny rozmów z telefonów stacjonarnych raczej nie spadną

Nowa oferta ramowa - dokument określający wszelkie zasady współpracy TP z innymi operatorami - może mieć wpływ na wyniki przedsiębiorców telekomunikacyjnych.

http://p1.idg.pl/r/e7c9d

GAZETA WYBORCZA

Za dwa miesiące decyzja w sprawie EIT

30 maja dowiemy się, czy we Wrocławiu zostanie ulokowana siedziba Rady Zarządzającej Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82244,5105204.html

Intel łowi w Chinach

Największy na świecie producent procesorów ma apetyt na chińskie spółki - w ciągu kilku lat Intel na inwestycje za Wielkim Murem chce wydać aż pół miliarda dolarów.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5105146.html

GAZETA.PL

Vobis nie wejdzie na giełdę? KNF przygląda się prospektowi

Vobis, jedna z największych sieci sklepów komputerowych, może nie wejść na giełdę. KNF ma wątpliwości co do treści jej prospektu emisyjnego. - Chcieliśmy tylko dać inwestorom jak najwięcej informacji - dziwią się szefowie Vobisu.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5105142.html

PULS BIZNESU

Rząd podziela stanowisko regulatora w sprawie TP SA

Andrzej Panasiuk, wiceminister infrastruktury odpowiedzialny za telekomunikację, zapewnił, że rząd podtrzymuje argumentację w sporze z Komisją Europejską, która zarzuca Urzędowi Komunikacji Elektronicznej, że bezpodstawnie nałożył 440-milionową karę na Telekomunikację Polską.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=c4302ac4-eb94-4ad4-9bb4-eb3cdefa9c8f