Czwartkowy Przegląd Prasy

Apelacja TP SA w sprawie kary oddalona... Sieci stawiają na muzykę... Mobyland zamyka listę funduszy... Na polski rynek wchodzi czeski dostawca systemów nawigacji... Rośnie liczba aktywnych użytkowników kont internetowych...

COMPUTERWORLD

Zdaniem rynku: fuzja Asseco-Prokom

Połączenie Prokomu Software z będzie największą transakcją na polskim rynku informatycznym w 2007 r. Zebraliśmy opinie o niej konkurentów, partnerów, firm z boku kibicujących fuzji i analityków rynkowych.

http://p1.idg.pl/r/75e27

Na polski rynek wchodzi czeski dostawca systemów nawigacji

W czerwcu br. powstał polski oddział spółki Aponia Solutions - czeskiego dostawcy oprogramowania do . Będzie on odpowiadać za rozwój sieci sprzedaży i promocję oferty firmy w całej Europie.

http://p1.idg.pl/r/8381c

RZECZPOSPOLITA

Sąd Apelacyjny oddalił apelację TP SA w sprawie kary

Sąd Apelacyjny oddalił apelację Telekomunikacji Polskiej od decyzji prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z 2004 r. w sprawie uchylania się TP SA od podpisywania umów międzyoperatorskich z niezależnymi dostawcami usług internetowych.

http://www2.rp.pl/artykul/63082.html

Coraz więcej aktywnych użytkowników kont internetowych

10 mln aktywnych użytkowników kont internetowych można się spodziewać w 2010 r. w Polsce - twierdzi Remigiusz Kaszubski ze Związku Banków Polskich.

http://www2.rp.pl/artykul/63009.html

GAZETA PRAWNA

Sieci stawiają na muzykę

Polkomtel i PTK Centertel walczą o pierwsze miejsce wśród sieci komórkowych.

http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=2073.218.0.39.6.4.0.1.htm

PULS BIZNESU

Mobyland zamyka listę funduszy

Mobyland (poprzednia nazwa to Tolpis), który złożył wniosek o rezerwację jednej z dwóch częstotliwości GSM 1800 w ramach niedawnego przetargu ogłoszonego przez UKE, chce do końca listopada zamknąć listę funduszy inwestycyjnych, które pomogą mu w projekcie.

http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=daf8e40b-ca76-4062-af3b-fd4ccf4a7b47&date=2007-10-18

(dostęp płatny)