Czwartkowy Przegląd Prasy

Comarch wprowadza produkt dla telewizji interaktywnej... Rynek zaskoczył Hawe... Podpis elektroniczny od "ręki"... Szerokopasmowa Polska Wschodnia... Novator może ogłosić wezwanie na akcje Netii... Austriacy kupują białoruskie komórki...

COMPUTERWORLD

Pracownik konkurentem?

Skoro zakaz konkurencji wprowadzany jest odrębną umową, to nie mając takiej umowy (ani odpowiedniej klauzuli w umowie o pracę) można konkurować z pracodawcą do woli?

O zakazie konkurencji w prawie pracy pisze blog ITLAW.pl.

http://itlaw.computerworld.pl/

Szerokopasmowa Polska Wschodnia

10 operatorów telekomunikacyjnych przystąpiło do projektu "Sieć szerokopasmowa Polski Wschodniej". Jak powstanie samorządowa, regionalna infrastruktura szerokopasmowa, ci operatorzy będą mogli taniej zapewnić dostęp do szerokopasmowego internetu mieszkańcom, firmom i instytucjom z 5 województw Polski Wschodniej.

http://p1.idg.pl/r/614f1

GAZETA PRAWNA

Novator może ogłosić wezwanie na akcje Netii

Islandzki fundusz Novator, który systematycznie skupuje akcje Netii, zdecyduje się ogłosić w najbliższych miesiącach wezwanie na akcje tej telekomunikacyjnej spółki - twierdzi część analityków.

http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=2063.218.0.39.10.2.0.1.htm

GAZETA WYBORCZA

Austriacy kupują białoruskie komórki

Za 1 mld dol. Telekom Austria przejął kontrolę nad białoruską firmą MCS, drugim co do wielkości operatorem telefonii komórkowej na Białorusi. W zaskakującej transakcji pośredniczył Martin Schlaff, kontrowersyjny austriacki miliarder.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82244,4545669.html

Niemcy blokują nawigację satelitarną Galileo

Nowe spory opóźniają budowę europejskiego systemu nawigacji satelitarnej Galileo. Przygotowany przez Komisję Europejską awaryjny plan finansowania Galileo zablokowały Niemcy zabiegające o kontrakty dla swoich firm na budowę systemu.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82244,4545666.html

GAZETA.PL

Podpis elektroniczny od "ręki"

W sześciu polskich miastach: Warszawie, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Bydgoszczy i Lublinie można "od ręki" załatwić podpis elektroniczny i otrzymać wszystko, co potrzebne do jego stosowania. Dotychczas było to możliwe tylko w Warszawie i wiązało się z kilkudniowym oczekiwaniem.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4542838.html

Szkolenia i operacje chirurgiczne w rzeczywistości wirtualnej

Trójwymiarowe filmy i animacje nie służą jak się powszechnie sądzi tylko do zabawy. W wirtualnej rzeczywistości można np. uczyć obsługi maszyn, urządzać nieistniejące jeszcze mieszkania czy wprawiać się w operacjach chirurgicznych.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4544206.html

PULS BIZNESU

Comarch wprowadza produkt dla telewizji interaktywnej

Spółka informatyczna wprowadziła do swojej oferty nowy produkt z dziedziny telewizji interaktywnej, poinformowała firma w komunikacie w środę. Rozwiązanie Comarch Next-Generation TV (NGTV) umożliwia operatorom telekomunikacyjnym oferowanie dostępu do kanałów telewizyjnych i interaktywnych usług video za pośrednictwem telewizora, telefonu komórkowego oraz komputera.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=a1256559-c886-4446-88f5-d87a11dff3b7

Góral: w ciągu 1,5-2 miesięcy szczegóły restrukturyzacji Prokom Software

Szczegóły restrukturyzacji Prokomu Software i wynikające z niej oszczędności kosztowe zostaną przedstawione w ciągu 1,5-2 miesięcy - poinformował PAP prezes Prokomu Software i Asseco Poland Adam Góral.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=0b61e30e-bc90-4e8a-b9c9-a6b0ba731ed1

Rynek zaskoczył Hawe

Hawe jest bliżej kontraktu z zagranicznym zleceniodawcą. Czy to właśnie wywołało skok notowań spółki?

http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=709d05f6-ffbb-4e5c-8dea-21fe68825ea2&date=2007-10-04

(dostęp płatny)