Czwartkowy Przegląd Prasy

Piąty operator już za tydzień na rynku... Giganci IT nie zarobili na administracji... NTT System na parkiet... Centrum innowacji Microsoftu w Łodzi... Era zapłaci 100 tys. zł kary... Motorola zamierza wyprzedzić Samsunga... Safo wchodzi do Rosji... Ludzie produkują niewyobrażalne ilości danych... Domena z nazwą innej firmy wprowadzała klientów w błąd... Google, Yahoo: po dolarze dla szefów... BBC i IBM tworzą Web 3.0...

RZECZPOSPOLITA

Giganci IT nie zarobili na administracji

W tempie 13 proc., czyli dwukrotnie wyższym niż na świecie, rozwijał się w minionym roku rynek informatyczny w Polsce. Najlepsze wyniki uzyskały te spośród dużych firm, które nie liczyły na zamówienia administracji.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070308/ekonomia/ekonomia_a_1.html

NTT System na parkiet

Warszawska NTT System, największy w Polsce producent komputerów, przewiduje, że w przyszłym miesiącu pojawi się na warszawskiej giełdzie. Dzięki ofercie publicznej chce zdobyć 48 mln zł.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070308/ekonomia/ekonomia_a_19.html

Era zapłaci 100 tys. zł kary

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podtrzymał decyzję Urzędu Komunikacji Elektronicznej o nałożeniu 100 tys. zł kary na Polską Telefonię Cyfrową, operatora sieci Era. UKE ukarało PTC za zbyt wysoką cenę przeniesienia numeru.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070308/ekonomia/ekonomia_a_38.html

Google, Yahoo: po dolarze dla szefów

Trzej właściciele wyszukiwarki Google: SergeyBrin, LarryPage i Eric Schmidt, zarobią w bieżącym roku po dolarze - wynika z komunikatu przekazanego komisji kontroli giełdowej SEC.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070308/ekonomia/ekonomia_a_42.html

Safo wchodzi do Rosji

Spółka Safo z Lublina - producent oprogramowania i dostawca kompleksowych rozwiązań informatycznych dla przedsiębiorstw - podpisała kontrakt z Forum Auto z Moskwy, jednym z największych dystrybutorów części zamiennych do samochodów w Rosji.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070308/ekonomia/ekonomia_a_57.html

Domena z nazwą innej firmy wprowadzała klientów w błąd

Rejestracja domeny internetowej zawierającej nazwę, która jest chronionym znakiem towarowym innego przedsiębiorcy, stanowi czyn nieuczciwej konkurencji.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070308/prawo/prawo_a_4.html

GAZETA PRAWNA

Piąty operator już za tydzień na rynku

Kampania reklamowa Play rusza 9 marca. Jak informuje Presserwis, tego dnia ukażą się m.in. reklamy sieci w magazynie Empiku, dystrybutora sieci. Z informacji GP wynika, że tego samego dnia w centrach handlowych Warszawy rozpocznie się akcja reklamowa polegająca na rozdawaniu balonów z logo Play.

http://www.gazetaprawna.pl/index.php?action=showNews&dok=1918.81.897.2.8.2.0.1.htm

Motorola zamierza wyprzedzić Samsunga

Motorola, drugi pod względem liczby sprzedanych telefonów komórkowych producent na świecie, walczy o to, by być trzecim w Europie i w Polsce dostawcą komórek.

http://www.gazetaprawna.pl/index.php?action=showNews&dok=1918.81.897.2.7.2.0.1.htm

Ludzie produkują niewyobrażalne ilości danych

161 eksabajtów. Tyle informacji zapełniłoby 12 stosów książek, sięgających z Ziemi do Słońca. Właśnie taką ilość danych ludzie umieścili w internecie w samym tylko ubiegłym roku - policzyli analitycy jednej z amerykańskich firm.

http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=255&ShowArticleId=34411

ŻYCIE WARSZAWY

Play: sukces czy porażka

Potwierdzają się informacje o dacie startu czwartego na naszym rynku operatora komórkowego Play. Rozpocznie on działalność 16 marca.

http://www.zw.com.pl/zw2/index.jsp?place=Lead07&news_cat_id=&news_id=150952&layout=2&page=text

GAZETA.PL

Centrum innowacji Microsoftu w Łodzi

Gigant oprogramowania ogłosił, że stworzy w Łodzi swoje centrum innowacji. Będzie w nim tworzone nowe oprogramowanie m.in. dla administracji państwowej.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,68367,3971034.html

BBC i IBM tworzą Web 3.0

Internetowe wyszukiwarki, których potęga zaczyna niepokoić niektórych badaczy internetu niedługo staną się jeszcze potężniejsze. Dzięki współpracy IBM z brytyjskim koncernem medialnym BBC powstaje technologia pozwalająca szukać nie tylko słów kluczowych ale także grzebać wewnątrz plików wideo i audio.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,68367,3970383.html