Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Czwartkowy Przegląd Prasy

MBank zaczął wczoraj świadczyć usługi komórkowe... Dell ma specjalne względy językowe... Ekolodzy skutecznie walczą o "zielone" komputery... Hasło do banku w komórce... Numer alarmowy dzwoni prowizorycznie... Wynalazek da się zgłosić także e-mailem... Od "wolnego" oprogramowania do "wolnych" utworów... Klęska kultury w internecie... Nie chodź do wróżki...poradź się naukowca...

PULS BIZNESU

Łowy na 450 tys. klientówMBank zaczął wczoraj świadczyć usługi komórkowe. W dwa lata wirtualni operatorzy mogą zdobyć 10-12 proc. rynku.

http://www.pb.pl/news,559,0fdfd0d5-0ae1-40f9-8ce5-38e9ea888a9c.aspx (dostęp płatny)

Dell ma specjalne względy językoweJeśli komputer - to tylko Della. Producent wygrywa kolejne przetargi w agencji. Dlaczego zawsze z kontrowersjami?

http://www.pb.pl/news,559,bb43d0bf-c141-4765-a775-da26b087219f.aspx (dostęp łatny)

RZECZPOSPOLITA

Ekolodzy skutecznie walczą o "zielone" komputeryNajbardziej proekologiczni producenci elektroniki to fińska Nokia i amerykański Dell, najmniej dla środowiska robi amerykański Apple - wynika z najnowszego rankingu Greenpeace'u.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_061214/ekonomia/ekonomia_a_8.html

Hasło do banku w komórceOkoło 1,3 mln użytkowników bankowości internetowej w Polsce korzysta już z haseł jednorazowych wysyłanych esemesem.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_061214/ekonomia/ekonomia_a_11.html

Numer alarmowy dzwoni prowizorycznieNie wcześniej niż w przyszłym roku zacznie działać w pełni sprawny system powiadamiania alarmowego z telefonów komórkowych pod numerem 112.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_061214/ekonomia/ekonomia_a_19.html

Od "wolnego" oprogramowania do "wolnych" utworówJednym z ciekawszych zjawisk w sferze praw własności intelektualnej jest ruch "open source". Jego naczelną zasadą jest odejście od zawłaszczania programów komputerowych dokonywanego za pomocą prawa autorskiego na rzecz nieodpłatnego dzielenia się nimi z innymi - uważają profesorowie prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_061214/prawo/prawo_a_7.html

Wynalazek da się zgłosić także e-mailemOsoby, które chcą opatentować wynalazek, zastrzec wzór użytkowy lub przemysłowy, będą mogły to zrobić również drogą elektroniczną, a nie tylko w tradycyjnej pisemnej formie czy faksem.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_061214/prawo/prawo_a_11.html

GAZETA.PL

Klęska kultury w internecieRedaktorzy kulturalnych pism internetowych nie potrafią posługiwać się językiem internetu, więc nie są w stanie przyciągnąć nowych, młodszych odbiorców kultury, traktując sieć tylko jako archiwum lub miejsce reklamowania papierowych edycji.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,75475,3787815.html

PRZEKRÓJ

Wróżenie z wiedzyChcesz wiedzieć, co cię spotka? Ile lat będziesz żył, czy będziesz szczęśliwy i zdrowy? Czy jest jakiś talent, o którym nie masz pojęcia? Nie chodź do wróżki. Poradź się naukowca.

http://www.przekroj.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2507&Itemid=51