Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Czwartkowy Przegląd Prasy

Wielka fuzja w polskiej informatyce... Platformy cyfrowe zaczęły ofensywę... 300 mln zł na "Wędkę technologiczną"... Niemcy płacą za Erę... Nie można karać za zdjęcie blokady simlock... Google wraca do garażu...

RZECZPOSPOLITA

Wielka fuzja w polskiej informatyceABG Ster-Projekt i Spin, najwięksi polscy producenci oprogramowania, będą jedną spółką. To już trzecie w tym roku duże połączenie. Walka o kontrakty jest głównym powodem rosnącej fali fuzji w polskim sektorze IT.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_061005/ekonomia/ekonomia_a_7.html

Platformy cyfrowe zaczęły ofensywęCyfrowy Polsat i Cyfra+ opuszczają ceny i reklamują się w przeddzień wejścia na rynek trzeciego konkurenta - ITI.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_061005/ekonomia/ekonomia_a_6.html

Nie można karać za zdjęcie blokady Posiadacze telefonów komórkowych mogą bez dodatkowych opłat zrezygnować z promocyjnej umowy zawartej na kilka lat, jeśli sieć zmienia regulamin świadczenia usług.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_061005/prawo/prawo_a_1.html

GAZETA PRAWNA

Upadłość wstrzymanaDo 27 października odroczona została rozprawa o ogłoszenie upadłości Elektrimu.

http://www.gazetaprawna.pl/index.php?action=showNews&dok=1812.81.905.2.5.2.0.1.htm

GAZETA.PL

Google wraca do garażu Google znane jest na rynku z przejmowania spółek internetowych. Ostatnią inwestycją firmy jest... garaż, w którym raczkowała najsłynniejsza dziś wyszukiwarka internetowa na świecie.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3663985.html

300 mln zł na "Wędkę technologiczną" Rząd jest gotów dać 300 mln zł na program rozwoju zaawansowanych technologii "Wędka technologiczna". Jego autorzy zapowiadają przełom w polskiej polityce gospodarczej.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3663986.html

Niemcy płacą za Erę Deutsche Telekom zapłacił Elektrimowi ponad 600 mln euro za udziały PTC, operatora komórkowej Ery.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,68367,3663982.html