Czterokrotnie wyższy zysk netto o2.pl

Przychody spółki o2.pl wzrosły w zeszłym roku o około 180%, zaś zysk netto blisko czterokrotnie. Tak dobry wynik pozwoli o2.pl odczekać rok przed podjęciem decyzji o wejściu na giełdę.

- Wyniki finansowe ubiegłego roku pozwalają nam na przeniesienie tej decyzji na rok następny. Sądzę że pod koniec bieżącego roku będziemy mogli określić szczegóły dotyczące tego czy i jak wejdziemy na giełdę - powiedział nam Dariusz Kołtko, rzecznik firmy.

Spółka chciała pozyskać tym sposobem fundusze na dalszy rozwój. - Staramy się nie podawać informacji o nowych projektach, nad którymi pracujemy. Generalnie będziemy nadal rozwijać serwisy związane z portalem o2.pl oraz wprowadzać nowe funkcjonalności w komunikatorze Tlen i telefonii internetowej Tlenofon - zapowiedział Dariusz Kołtko.

Spółka zarabia przede wszystkim na reklamie internetowej umieszczanej w portalu, ale też w komunikatorze. Wpływy z usług telekomunikacyjnych, w tym Tlenofonu oraz z usługi dostępu do internetu przez telefon mają dla spółki coraz większe znaczenie.