Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Czerwcowy ranking wyszukiwarek

Jedenasty miesiąc z rzędu rośnie udział Google na rynku wyszukiwarek. Po raz pierwszy od kilku miesięcy wzrost odnotował nie tylko Google, ale i Yahoo.

Amerykanie przeprowadzili w czerwcu 6,4 mld wyszukiwań, o 6% mniej niż w maju br. W porównananiu do wyników z czerwca 2005 roku, szukają jednak o 29% częściej. Firma comScore, która przeprowadza badanie, spadek liczby wyszukiwań w stosunku do maja tłumaczy czynnikami sezonowymi.

Z 6,4 mld wyszukiwań, aż 2,9 mld przypadło Google, który stał się tym samym wyszukiwarką z prawie 45% udziałem w rynku.

Yahoo przypadło 1,8 mld wyszukiwań i choć stanowi to spadek w porównaniu do 2,1 mld w maju br, ze względu na mniejsze zainteresowanie internatów wyszukiwaniem w sieci, pozwoliło Yahoo podreperować zasięg o 0,5% w stosunku do wyniku z maja br.

Czerwcowy ranking wyszukiwarek

Majowy ranking wyszukiwarek

Więcej o badaniach popularności wyszukiwarek w Polsce i na świecie znajdą Państwo w artykule "Jak zmierzyć popularność Google?"