Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Czerwcowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

W pierwszej dziesiątce nie nastąpiły zmiany w stosunku do majowych wyników. Google nadal jest najpopularniejszą witryną w Polsce, drugi jest Onet.pl a trzecia Wirtualna Polska. Dużo ciekawiej prezentuje się dalsza część rankingu. Zadebiutował serwis YouTube i to od razu na silnej 14 pozycji. Z zestawienia zniknęła natomiast witryna sciaga.pl.

Serwis Google zyskał w stosunku do maja 175 tys. użytkowników, Onet.pl 198 tys. a Wirtualna Polska 39 tys. Duży wzrost zanotował portal o2.pl, miał on w czerwcu o 698 tys. wiecęj użytkowników niż w maju. Interia.pl straciła natomiast 100 tys. użytkowników (real users).

Wikipedia nadal wyprzedza portal Gazeta.pl, lecz dystans pomiędzy serwisami zmniejszył się i pod względem zasięgu wynosi mniej niż pół punktu procentowego. W maju różnica ta wynosiła ponad trzy punkty procentowe.

Debiutantem w tym miesiącu jest serwis z klipami wideo YouTube, który znalazł się na 14 pozycji, z ponad 2,5 mln użytkowników. YouTube stał się fenomenem internetu - powstał w lutym 2005 roku, a już trafił na listę 50 najpopularniejszych witryn w USA. Sądząc po wynikach badania Megapanel Gemius/PBI w Polsce jest jeszcze popularniejszy.

Na 13 z 20 miejsca wspiął się serwis Telekomunikacji Polskiej, który ma obecnie 2,9 mln real users. Silną pozycję utrzymały Maxior.pl, serwis rozrywkowy, w którym użytkownicy mogą zamieszczać m.in. klipy wideo pochodzące z YouTube oraz debiutant z ubiegłego miesiąca Osemka.pl, serwis, który oferuje darmowe usługi takie jak hosting czy aliasy.

W rankingu zbudowanym w oparciu o liczbę odsłon prym wiedzie Onet.pl, który miał ich ponad 2,1 mld i wyprzedził tym samym serwis Allegro.pl. Do zestawienia wrócił serwis Grono.net, który miał w czerwcu ponad 357 mln odsłon. W górę pnie się serwis młodzieżowy epuls.pl, który awansował z majowego dziewiątego miejsca na siódme pod względem liczby odsłon.

Pod względem ilości czasu spędzanego na witrynie pierwszy jest Onet.pl, drugi Google a trzecia Wirtualna Polska.

Czerwcowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Skype zyskał 400 tys. nowych użytkowników i zbliżył się do komunikatora Gadu-Gadu, z którego w czerwcu korzystało 219 tys. użytkowników (real users) więcej niż w maju. W stosunku do zeszłego miesiąca zyskał również Tlen.pl. W czerwcu korzystało z niego 192 tys. więcej użytkowników.

Więcej:

Majowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Serwisy tematyczne w maju

Metodologia badania Megapanel PBI/Gemius w pytaniach i odpowiedziach