Czerwcowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

W pierwszej dziesiątce nie nastąpiły zmiany w stosunku do majowych wyników. Google nadal jest najpopularniejszą witryną w Polsce, drugi jest Onet.pl a trzecia Wirtualna Polska. Dużo ciekawiej prezentuje się dalsza część rankingu. Zadebiutował serwis YouTube i to od razu na silnej 14 pozycji. Z zestawienia zniknęła natomiast witryna sciaga.pl.

Serwis Google zyskał w stosunku do maja 175 tys. użytkowników, Onet.pl 198 tys. a Wirtualna Polska 39 tys. Duży wzrost zanotował portal o2.pl, miał on w czerwcu o 698 tys. wiecęj użytkowników niż w maju. Interia.pl straciła natomiast 100 tys. użytkowników (real users).

Wikipedia nadal wyprzedza portal Gazeta.pl, lecz dystans pomiędzy serwisami zmniejszył się i pod względem zasięgu wynosi mniej niż pół punktu procentowego. W maju różnica ta wynosiła ponad trzy punkty procentowe.

Debiutantem w tym miesiącu jest serwis z klipami wideo YouTube, który znalazł się na 14 pozycji, z ponad 2,5 mln użytkowników. YouTube stał się fenomenem internetu - powstał w lutym 2005 roku, a już trafił na listę 50 najpopularniejszych witryn w USA. Sądząc po wynikach badania Megapanel Gemius/PBI w Polsce jest jeszcze popularniejszy.

Na 13 z 20 miejsca wspiął się serwis Telekomunikacji Polskiej, który ma obecnie 2,9 mln real users. Silną pozycję utrzymały Maxior.pl, serwis rozrywkowy, w którym użytkownicy mogą zamieszczać m.in. klipy wideo pochodzące z YouTube oraz debiutant z ubiegłego miesiąca Osemka.pl, serwis, który oferuje darmowe usługi takie jak hosting czy aliasy.

W rankingu zbudowanym w oparciu o liczbę odsłon prym wiedzie Onet.pl, który miał ich ponad 2,1 mld i wyprzedził tym samym serwis Allegro.pl. Do zestawienia wrócił serwis Grono.net, który miał w czerwcu ponad 357 mln odsłon. W górę pnie się serwis młodzieżowy epuls.pl, który awansował z majowego dziewiątego miejsca na siódme pod względem liczby odsłon.

Pod względem ilości czasu spędzanego na witrynie pierwszy jest Onet.pl, drugi Google a trzecia Wirtualna Polska.

Czerwcowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Skype zyskał 400 tys. nowych użytkowników i zbliżył się do komunikatora Gadu-Gadu, z którego w czerwcu korzystało 219 tys. użytkowników (real users) więcej niż w maju. W stosunku do zeszłego miesiąca zyskał również Tlen.pl. W czerwcu korzystało z niego 192 tys. więcej użytkowników.

Więcej:

Majowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Serwisy tematyczne w maju

Metodologia badania Megapanel PBI/Gemius w pytaniach i odpowiedziach