Cubeteam liczy na 2 mln zł przychodów

Spółka ma ambitne plany, ale nie poradzi sobie bez znaczącej pomocy głównego udziałowca.

2 mln zł przychodów ze sprzedaży, bieżacy rok zakończony zyskiem netto oraz zrealizowanie 8-10 projektów dla dużych klientów instytucjonalnych - to plany wrocławskiego Cubeteam.com. „W tej chwili negocjujemy umowę z dużym klientem finansowym” - powiedział Krzysztof Cekiera, prezes Cubeteam. Z kolei strategia długoterminowa zakłada wejście do pierwszej piątki firm o podobnym profilu do końca 2002 r. oraz fuzje i przejęcia konkurencyjnych podmiotów.

Brzmi to zaskakująco, Cubeteam został bowiem założony dokładnie w 6 grudnia ubiegłego roku i zatrudnia obecnie 16 osób. Tajemnica tkwi w silnych związkach ze 100-proc. udziałowcem firmy - MCI Management, największym obecnie polskim funduszem VC. „Na razie to my będziemy kupować podmioty i przygotowywać do fuzji z Cubeteam, co może potrwać nawet do roku” - wyjaśnił Christopher Jasiak, wiceprezes MCI i przewodniczący rady nadzorczej Cubeteam. Także dodatnie wyniki finansowe spółka zawdzięczać będzie w dużym stopniu inwestycjom funduszu. Dzięki tak ścisłej współpracy Cubeteam ma także dużo niższe koszty działania. Przykładowo - księgowość tej w sumie niewielkiej firmy obsługują specjaliści z MCI. Stąd prognozy rozwoju w tempie 100% rocznie.

„Nie zamierzamy być mistrzami świata w każdej dziedzinie. Chcemy się skupić tylko na wybranych przez nas branżach” - wyjaśnił Krzysztof Cekiera. A są nimi wydawnictwa, sektor finansowy i ubezpieczeniowy oraz turystyczny. Firma zamierza współpracować z innymi spółkami portfelowymi MCI, co w przypadku tego funduszu jest regułą. „Pod koniec 2002 r., albo na początku 2003 Cubeteam będzie gotowe do wejścia na GPW” - mówi Christopher Jasiak.

Cubeteam zajmuje się projektowaniem systemów internetowych dla instytucji, głównie dla portali. Jego klientami są w tej chwili Bankier.pl, Poland.com, Travelplanet, czy Windykacja.pl.