Coraz więcej projektów B2B

Coraz więcej firm stara się o dotacje na wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B. W ramach ostatniej w tym roku rundy aplikacyjnej do PARP wpłynęło ponad 600 wniosków na łączną kwotę przekraczającą 314 mln zł.

Ponad 600 wniosków na łączną kwotę przekraczającą 314 mln złotych zostało złożonych w ramach III i ostatniej w tym roku rundy aplikacyjnej do działania 8.2 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Tym samym zamknięto tegoroczne konkursy dotyczące dofinansowania projektów typu business-to-business, w których firmy mogą otrzymać dofinansowania m.in. na nabycie oprogramowania niezbędnego do wdrożenia rozwiązania elektronicznego biznesu typu B2B, zakup sprzętu elektronicznego ściśle związanego z realizacją projektu oraz zakup usług eksperckich, prawnych i doradczych.

Łącznie w 2009 roku przedsiębiorcy złożyli ponad 1300 wniosków o wartości przewyższającej 660 mln zł. III runda aplikacyjna do działania 8.2 PO IG Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B rozpoczęła się 5 października i trwała do 23 października. "Złożonych zostało blisko dwa razy więcej wniosków niż w każdej z poprzednich tegorocznych rund aplikacyjnych" - zauważa Monika Karwat-Bury, rzecznik prasowy PARP.

"Projekty, które otrzymają dofinansowanie na tworzenie elektronicznych platform współpracy powinny mieć realny wpływ na zwiększenie efektywności i wydajności firm" - mówi Radosław Runowski, dyrektor Zespołu Własności Przemysłowej w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, która realizuje większość działań PO IG.

Czytaj także:

Idea, która staje się biznesem

Konkurs na najlepszy pomysł ubiegający się o e-dotacje

Dotacje unijne: małe nie będą walczyć z dużymi