Coraz tańsza Netia

W tym tygodniu nadal trwała przecena akcji sektora TMT. Inwestorom chyba brak wiary, że w najbliższym okresie na rynek powróci długo oczekiwana hossa.

W tym tygodniu nadal trwała przecena akcji sektora TMT. Inwestorom chyba brak wiary, że w najbliższym okresie na rynek powróci długo oczekiwana hossa.

Mimo to część z nich wykorzystała niski poziom cen do ostrożnych zakupów. W skali tygodnia indeks TechWIG spadł o 1,4 procent.

Ubiegłotygodniowa przecena spółek teleinformatycznych na amerykańskim rynku NASDAQ i na giełdach europejskich spowodowała w poniedziałek spadki indeksów w Warszawie - TechWIG w notowaniach jednolitych stracił aż 3,7 procent. Optymiści wskazują, że nie jest jeszcze źle, ponieważ na parkiecie utrzymywały się stosunkowo niskie obroty.

W przypadku Softbanku nadal na graczy działa psychologiczne wsparcie na poziomie 80 złotych, czyli cena, jaką Prokom ma zapłacić za akcję w przypadku przejęcia 9,9 procent kapitału warszawskiej spółki. Pojawiły się także nowe informacje dotyczące internetowych planów Agory. Zakładają one uruchomienie portalu o nazwie gazeta. pl.

We Frankfurcie, Londynie i Paryżu przyczyną spadków głównych indeksów na początku tygodnia były głównie telekomy. Początkowo nie po myśli wielu inwestorów przebiegały sesje w Stanach Zjednoczonych. Zdaniem specjalistów, głównym czynnikiem wpływającym tam na ceny akcji TMT są obawy inwestorów o wyniki spółek za III i IV kwartał.

Do ciekawych transakcji należy możliwość kupna przez Hewlett-Packarda jednego z działów konsultingowych PricewaterhouseCoopers. Transakcja ma mieć wartość 18 miliardów dolarów w gotówce i akcjach.

W kolejnych dniach w Warszawie nadal dominowały niskie obroty przy spadku większości kursów. Analitycy sugerują, że przy tak niskim poziomie obrotów należy oczekiwać przynajmniej krótkoterminowego powstrzymania tendencji spadkowej. Taki scenariusz wystąpił w Stanach Zjednoczonych, gdzie inwestorzy przystąpili do kupna akcji TMT, gdyż uznali, że poziom ich cen robi się coraz bardziej atrakcyjny.