Coraz mobilniej

Techmex sprzedał w I półroczu br. o 9% notebooków Toshiby więcej niż przed rokiem. Do końca roku spółka chce sprzedać łącznie 50 tys. urządzeń mobilnych.

Techmex, który jest wyłącznym przedstawicielem Toshiby w Polsce, sprzedał w ciągu pierwszych sześciu miesięcy br. 15,8 tys. sztuk notebooków tej marki, czyli o 9% więcej niż przed rokiem. Sprzedaż w obu kwartałach br. utrzymywała się na zbliżonym poziomie (odpowiednio 7,86 tys. w pierwszym i 7,95 tys. w drugim kwartale). W ub. roku firma odnotowała w drugim kwartale ponad 10 –proc. wzrost sprzedaży.

Techmex zamierza sprzedać do końca br. łącznie ok. 50 tys. urządzeń przenośnych. Techmex spodziewa się m.in. wzrostu zainteresowania urządzeniami typu Pocket PC, jako alternatywą dla zakupu notebooków. W ub. roku udział Techmeksu w sprzedaży komputerów tego typu wynosił na polskim rynku 60%, firma sprzedała wówczas łącznie ponad 2 tys. urządzeń iPAQ Compaqa. W tym roku Techmex przewiduje sprzedać 3,5 tys. iPAQ-ów, już w sierpniu przekroczony został poziom sprzedaży z końca ub. roku. W czerwcu br. spółka wprowadziła w tym segmencie do oferty kieszonkowe modele Toshiby (Pocket PC e740 za 3,2 tys. zł).