Coraz mobilniej

Techmex sprzedał w I półroczu br. o 9% notebooków Toshiby więcej niż przed rokiem. Do końca roku spółka chce sprzedać łącznie 50 tys. urządzeń mobilnych.

Techmex, który jest wyłącznym przedstawicielem Toshiby w Polsce, sprzedał w ciągu pierwszych sześciu miesięcy br. 15,8 tys. sztuk notebooków tej marki, czyli o 9% więcej niż przed rokiem. Sprzedaż w obu kwartałach br. utrzymywała się na zbliżonym poziomie (odpowiednio 7,86 tys. w pierwszym i 7,95 tys. w drugim kwartale). W ub. roku firma odnotowała w drugim kwartale ponad 10 –proc. wzrost sprzedaży.

Techmex zamierza sprzedać do końca br. łącznie ok. 50 tys. urządzeń przenośnych. Techmex spodziewa się m.in. wzrostu zainteresowania urządzeniami typu , jako alternatywą dla zakupu notebooków. W ub. roku udział Techmeksu w sprzedaży komputerów tego typu wynosił na polskim rynku 60%, firma sprzedała wówczas łącznie ponad 2 tys. urządzeń iPAQ Compaqa. W tym roku Techmex przewiduje sprzedać 3,5 tys. iPAQ-ów, już w sierpniu przekroczony został poziom sprzedaży z końca ub. roku. W czerwcu br. spółka wprowadziła w tym segmencie do oferty kieszonkowe modele Toshiby (Pocket PC e740 za 3,2 tys. zł).