ComputerLand zainkasuje do końca roku 18 mln zł

Integrator podpisał dwie umowy z NBP o wdrożeniu systemu księgowego i systemu zdalnej obsługi rachunków bankowych. Część wdrożenia, które ma się zakończyć jeszcze w tym roku jest szacowana na 18 mln zł.

Implementacja systemu księgowego potrwa do 2005 r. Do końca br. roku ComputerLand (CL) przeprowadzi prace o wartości 9 mln zł. Taką samą sumę zainkasuje w tym roku jako należność za realizację pierwszego etapu dwuletniego projektu wdrożenia w NBP systemu zdalnej obsługi kont przez klientów banku. W ubiegłym tygodniu w czwartek CL poinformował o zawarciu umowy z PKO BP na wykonanie projektu wartości 7,2 mln zł. CL posiada kilkunastu klientów z sektora finansowego a na pięciu z nich - Kredyt Bank, NBP, BIG BG, Bank Handlowy, PZU CL Agent Transferowy - przypada połowa sprzedaży w sektorze finansowym.

W piątek 29 lipca WZA CL postanowiło zmienić w kilku punktach statut spółki. Pozwala on teraz na przeprowadzenie emisji akcji spółki przez zarząd bez akceptacji WZA, tylko przy aprobacie rady nadzorczej. Jest to zgodne z możliwościami jakie daje nowy Kodeks Spółek Handlowych. Przedstawiciele CL poinformowali, że zmiana statutu nie jest związana z nową emisją akcji. "W wyniku ostatniej emisji obligacji pozyskaliśmy środki, które wystarczą nam na 2 lata" - wyjaśnił rzecznik spółki Michał Michalski.

Ponadto WZA zezwoliło na zakup własnych akcji spółki, które zostaną przeznaczone na programy motywacyjne dla pracowników. Nieznana jest jeszcze wielkość pakietu akcji, jakie CL nabędzie w ramach tej operacji. WZA zezwoliły także na sprzedaż nieruchomości w Warszawie.