Comarch ERP - firma zaprezentowała strategię na rok 2014

Podczas śniadania prasowego przedstawiciele firmy Comarch przedstawili wyniki Comarch ERP za rok 2013 oraz strategię na rok 2014. Przedstawili także kilka kluczowych produktów.

W roku 2013 planowano wzrost na poziomie 5-10% przy zwiększeniu rynku ERP na poziomie 0-5%. Ostatecznie sprzedaż wyniosła 110 mln zł co oznacza 10% wzrostu. Szczególnie dobrym rozwojem może cieszyć się Chmura ERP, której sprzedaż wyniosła w roku 2013 5,7 mln zł czyli o 42% lepiej w porównaniu do poprzedniego roku.

Comarch ERP - firma zaprezentowała strategię na rok 2014

W roku 2014 firma planuje wzrost Comarch ERP o 7-10%. Jako główne źródła wzrostu wskazano Chmurę (własne data center w Polsce, Francji i Niemczech), współpraca z T-Mobile, nowe produkty (szczególnie Altum i ERP 2.0), BI czyli projekty pod klucz oraz e-Sklep Comarch. Za wzrost ma być także odpowiedzialna działalność zagraniczna w tym wzrost sprzedaży Altum we Francji oraz export Chmury (iBard24, e-Sklep, iFaktura24) do Francji i Niemiec. W pierwszych dwóch miesiącach odnotowano wzrost sprzedaży ERP o 22%.

iBard24 – system na światowym poziomie

iBard24 jest usługą porównywalną do Dropboxa lub Dysku Google. Dane klientów przechowywane są w Comarch Data Center na terenie Polski co może być istotne z punktu widzenia konieczności spełnienia wymagań takich organów państwowych jak GIODO (Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych) co dotyczy m.in. administracji publicznej. Na tle konkurencji, iBard24 wyróżnia funkcja tworzenia kopii baz danych Microsoft SQL Server. Zwrócić należy uwagę na fakt, że wsparcie dla backupu w chmurze zostało zaimplementowane w wybranych produktach firmy Comarch. Aplikacje Comarch ERP Optima, ERP XL, Altum mają wbudowane funkcje tworzenia kopii zapasowych danych bezpośrednio na dysku iBard24.

iFaktura24 – system do zarządzania w małej firmie

W maju 2014 pojawi się interfejs HTML5. Istotnym udogodnieniem może być dostępność wersji mobilnej dla systemu Windows 8. iFaktura24 jest dostępna w wielu kanałach: Chmura Comarch, T-Mobile Polska, Windows Store. System jest używany przez 26 tys. Klientów. Wzrost sprzedaży w 2013 roku wyniósł 596%.